SP 7 najlepsza w piłkę, a w plastyce SP 10

Z okazji 440-lecia Unii Polsko-Litewskiej Ognisko TKKF Omega wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 52 zorganizowały turniej piłki nożnej i konkurs plastyczny

W turnieju wzięło udział siedem zespołów, w tym tylko dwa szkolne. Resztę stanowiły drużyny podwórkowe. Na początek uczestników podzielono na dwie grupy. W pierwszej z nich zwyciężyła reprezentacja gospodarzy, SP 52, wyprzedzając Kunickiego i FC Laski. W grupie drugiej triumfowała ekipa FC Głęboka, za nią uplasowały się drużyny SP 7, FC Felin i SP 7 II.

W półfinałach SP 52 uległa SP 7 aż 1:5, a piłkarze z Kunickiego okazali się lepsi od tych z Głębokiej, zwyciężając 5:3. Spotkanie finałowe było niezwykle zacięte. W końcówce meczu wydawało się, że zespół Kunickiego zwycięstwo ma w kieszeni, gdyż na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem prowadził 3:2. W ostatniej akcji spotkania reprezentanci SP 7 zdołali jednak wyrównać. Autorem bramki był Dawid Dębski. Wynik nie uległ już zmianie i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Lepiej egzekwowali je zawodnicy SP 7, którzy wygrali serię jedenastek 2:1. - Jestem bardzo zadowolony z wygranej. Widzę, że moja praca na zajęciach przynosi rezultaty. Cieszę się, że zwyciężyliśmy w tym historycznym turnieju - powiedział opiekun reprezentacji SP 7 Krzysztof Stepanów.

Trzecie miejsce zajęli piłkarze z Głębokiej, którzy w meczu o najniższy stopień podium pokonali 3:1 SP 52. Kolejne lokaty zajęły drużyny FC Felin i FC Laski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy wybrali Krystiana Struga z SP 7. Najlepiej w bramce spisywał się Piotr Firlej (FC Głęboka), a koronę króla strzelców zgarnął Dawid Dębski (SP 7), który aż dwanaście razy umieszczał piłkę w bramce rywali.

Z kolei konkurs plastyczny pod hasłem "Unia Polsko-Litewska w oczach dziecka" obejmował dwie kategorie: klasy I-III i IV-VI. W pierwszej z nich najlepszą pracę wykonała Karolina Lewandowska z SP 10. Ponadto przyznano pięć wyróżnień. Otrzymali je Karolina Jeżowka, Kaja Ciesielka, Bartosz Zbiciak, Jakub Łódź-Śmigielski i Piotr Gazda, wszyscy uczęszczający do SP 10. W kategorii klas IV-VI przyznano tylko jedno wyróżnienie dla Oliwii Poniat z SP 34. Na wyróżnienia zasłużyły także nauczycielki prowadzące zajęcia w obydwu szkołach: Magdalena Skruch i Anna Will. SP 52, jako organizator konkursu, nie brała w nim udziału. - Prace były ciekawe - podsumowała Joanna Rutkowska, artysta plastyk, członek jury. - Dzieci uchwyciły to, o co nam chodziło. Pojawiło się wiele symboli historycznych. To cieszy.

Należy dodać, że impreza bardzo udanie wpisała się w Dni Felina, a pieczę nad całością imprez sprawowała dyr. SP 52 Halina Pawłowicz.

Copyright © Agora SA