Sport w skrócie

WIOŚLARSTWO

Trzy złota, Korol srebrny

Siedem medali wywalczyli zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk na rozgrywanych w Poznaniu mistrzostwach Polski we wioślarstwie. Trzy z nich były z najcenniejszego kruszcu, zdobyli je: dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet (Magdalena Łopato, Monika Myszk), czwórka podwójna wagi lekkiej kobiet (Magdalena Pasińska, Agnieszka Korol, Łopato, Myszk) oraz dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn (Cezary Mrozowicz, Robert Urbański). Mistrz olimpijski Adam Korol razem z Piotrem Licznerskim zdobyli srebrny medal w dwójce podwójnej. Licznerski zdobył również brąz w jedynce. Pozostałe medale zdobyli: srebro dwójka podwójna wagi lekkiej (Michał Rychlicki, Tomasz Mrozowicz), brąz czwórka podwójna wagi lekkiej (Tomasz Kaczorowski, Piotr Abrahamczyk, Rychlicki, T. Mrozowicz).

SZERMIERKA

Glonek zdobył Złoty Floret

Zawodnik Sietom AZS AWFiS Gdańsk Radosław Glonek wygrał turniej o Złoty Floret Rektora AWF w Warszawie zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. W finale Glonek pokonał po zaciętym boju Sławomira Mocka (IKS Jamalex Leszno) 15:13. Równie trudne pojedynki gdańszczanin stoczył w drodze do finału. W ćwierćfinale zaledwie 15:14 wygrał z Marcinem Zawadą (AZS AWF Warszawa), a w półfinale uporał się 15:13 z Leszkiem Rajskim (Wrocławianie). Szóste miejsce w zawodach wywalczył inny zawodnik Sietomu Rafał Żelazko.

SIATKÓWKA

Kadziewicz w Rosji

Były zawodnik Trefla Gdańsk Łukasz Kadziewicz w przyszłym sezonie grać będzie w zespole rosyjskiej Superligi Lokomotiwie Biełgorod. Reprezentacyjny środkowy zmienił klub, mimo że z Treflem miał jeszcze kontrakt ważny na kolejny sezon. Kiedy przed rokiem podpisywał umowę, nikt nawet nie dopuszczał myśli, że zespół z Gdańska po zaledwie jednym sezonie pożegna się z PlusLigą. Po spadku do I ligi skład Trefla został mocno odmłodzony, a sam Kadziewicz myśląc o dalszej grze w reprezentacji nie mógł sobie pozwolić na występy na zapleczu ekstraklasy. W zaistniałej sytuacji obie strony zawarły więc ugodę i za porozumieniem stron rozwiązały kontrakt.

PIŁKA NOŻNA

Bałtyk - Bytovia II w finale

Piłkarze Bałtyku Gdynia i rezerw Bytovii zmierzą się w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Bytowianie awans wywalczyli kilka dni temu kiedy pokonali rezerwy Lechii Gdańsk 4:1. W miniony weekend dołączył do nich zespół Bałtyku, który pokonał 2:1 Zatokę Puck. Obie bramki dla zwycięzców zdobył Łukasz Nadolny, autorem trafienia dla Zatoki był Marcin Bloch. Finałowy dwumecz rozpocznie się w czwartek (11 czerwca) w Bytowie, rewanż w niedzielę (14 czerwca) w Gdyni. Początek obu spotkań o godz. 18.