Prezydent Valencii zrezygnował. Będzie wyprzedaż?

Prezydent Valencii CF Vicente Soriano zrezygnował ze stanowiska z powodu poważnych problemów finansowych klubu hiszpańskiej Primera Division. Sytuacja jest na tyle poważna, że odejście z drużyny rozważają David Villa oraz David Silva.
Soriano próbował nawet sprzedać teren, na którym znajduje się stadion Valencii - Mestalla. Miało to pomóc w finansowaniu budowy nowego stadionu, który jest w trakcie budowy. Kłopoty finansowe spowodowały, że piłkarze nie otrzymują wypłat, a firma budująca stadion także nie dostaje wynagrodzenia.

Według hiszpańskich mediów długi klubu wynoszą ponad 450 milionów euro.

- Jak wiecie, od kiedy objąłem urząd, walczyłem z gospodarczą i sportową wydolność drużyny - powiedział Soriano na konferencji prasowej. - Jednak mimo prowadzonych negocjacji nie udało mi się dobić targu na sprzedaż ziemi. Jedynym logicznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest odejście.

- Próbowałem zatrzymać Villę i Silvę w zespole, a teraz jeśli moi następcy będą chcieli ich sprzedać, będą znacznie więcej warci niż rok temu - dodał były już prezydent. - Bez nich możemy mieć poważne problemy na boisku i możemy już nie wrócić do Europy.

Valencia zajęła szóste miejsce w końcowej tabeli, ale oprócz Villi i Silvy odejść mogą także Raul Albiol, Juan Mata oraz inni. Taka wyprzedaż mogłaby pomóc klubowi spłacić długi.

Kogo sprzeda Real Madryt? - czytaj tutaj »