Sport.pl

Piłka ręczna. Wzmocnienia akademików

AZS UWM szuka nowych szczypiornistów przed kolejnym sezonem w drugiej lidze - trwają rozmowy z bramkarzem oraz kołowym
W przyszłym tygodniu ma się też rozstrzygnąć, czy do Olsztyna powróci wychowanek Szczypiorniaka Mirosław Ośko.

Przypomnijmy, 21-letni rozgrywający, wychowanek Szczypiorniaka ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Jurandzie Ciechanów. W zespole testowany jest również Mateusz Głodowski - kołowy, który pochodzi z Morąga, ale ostatnio grał w Elblągu. Ma też na koncie występy w reprezentacji województwa. Będzie testowany na turniejach, pojedzie też z zespołem na zgrupowanie.

Akademicy nie przerwali treningów - w sobotę wezmą udział w towarzyskim turnieju z okazji Dni Bartoszyc, choć trener Karol Adamowicz zaznacza, że więcej tam będzie zabawy niż poważnej gry.

Plan przygotowań początkowo obejmował dwa obozy - w Zakopanem oraz w Łebie. - Później się jednak okazało, że to dla nas zbyt duże koszty, dlatego ze zgrupowania w górach zrezygnowaliśmy - mówi Karol Adamowicz, szkoleniowiec AZS-u. - Treningi siłowe, które odbędą się w Olsztynie, rozpoczniemy w poniedziałek, 10 sierpnia, a zakończymy 22 sierpnia. Dzień później wyruszamy na zgrupowanie do Łeby.

We wrześniu AZS będzie się przygotowywał na własnym terenie, w połowie miesiąca wybierze się natomiast do Ostrołęki na kolejny Memoriał Zbigniewa Majewskiego (w zeszłym roku olsztynianie zajęli trzecie miejsce na pięć zespołów). Akademicy miniony sezon zakończyli na siódmym miejscu w tabeli.