Silvio Berlusconi: Milan przegrywał, bo mnie nie słuchano

- Milan przegrywał, bo nie słuchano moich instrukcji. Dzięki wskazówkom, które przekazałem, udało nam się wygrać ostatnie ligowe spotkania i awansować do Ligi Mistrzów - powiedział Silvio Berlusconi, premier Włoch oraz właściciel AC Milanu.
Właściciel AC Milanu Silvio Berlusconi powiedział, że powodem słabych wyników klubu w minionym sezonie jest brak aprobaty dla jego "wskazówek", które miał w trakcie sezonu przekazywać.

- W tym sezonie Milan nie grał w taki sposób, jaki ja sugerowałem. Moją taktykę wypełniali jedynie w ostatnich meczach sezonu i dlatego zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów. Przegrywaliśmy , ponieważ w ostatnich minutach spotkań, zespół nie brał pod uwagę moich wskazówek - powiedział premier Włoch na antenie Canale 5, którego jest właścicielem.

Zdaniem Berlusconiego, przyczyną porażek jest również poleganie w zbyt małym stopniu na Ronaldinho, który w Milanie powinien mieć statut gwiazdy.

- Mamy mistrzów takich jak Ronaldinho. A przecież Brazylijczyk wychodził tylko na 20 ostatnich minut i to osłabiało morale naszej drużyny. Ludzie kupują bilety po to, by zobaczyć Ronaldinho w całym meczu - grzmiał Berlusconi.

Milan ukończył sezon na trzecim miejscu za Interem i Juventusem. Klub opuścił Carlo Ancelotti, który od nowego sezonu poprowadzi Chelsea Londyn.