Łukasz Załuska: Byłem w głębokiej d...

PRZEGLĄD PRASY. - Powiem tak nieładnie. Byłem już w głębokiej d... Kariera stanęła mi w miejscu. Dziennikarze i kibice postawili na mnie krzyżyk. A ja po prostu potrzebowałem człowieka, który by na mnie postawił. Szansę otrzymałem dopiero w Szkocji - opowiada w wywiadzie z ?Dziennikiem? Łukasz Załuska, reprezentant Polski i nowy kolega Artura Boruca w Celticu Glasgow.
Łukasz Załuska od nowego sezonu będzie bramkarzem Celtiku Glasgow. Z wicemistrzem Szkocji już rozpoczął treningi, jednak jak sam mówi, nie zawsze jego kariera układała się tak dobrze.

- Powiem tak nieładnie. Byłem już w głębokiej d... Kariera stanęła mi w miejscu. Dziennikarze i kibice postawili na mnie krzyżyk. A ja po prostu potrzebowałem człowieka, który by na mnie postawił. Nigdzie nie dostałem prawdziwej szansy. Otrzymałem ją dopiero w Szkocji. Zgadzam się w stu procentach, że była to moja najlepsza decyzja w karierze. A teraz? Nic tylko patrzeć optymistycznie w przyszłość - mówi Załuska.

Polski bramkarz na razie nie wie, jaka będzie jego rola w Celticu. Jeżeli z klubu odejdzie latem Artur Boruc, to były piłkarz Korony Kielce może zostać numerem jeden w bramce klubu z Glasgow.

- Nie mam pojęcia kiedy rozpoczniemy treningi, kto będzie trenerem czy Artur Boruc zostanie w klubie. Mam nadzieję, że to kwestia dni, co najwyżej tygodni, kiedy wszystko się wyjaśni - dodaje Załuska.

Celtic sezon ukończył na drugim miejscu - za Glasgow Rangers. Po sezonie z pracy w klubie zrezygnował trener Gordon Strachan, który być może poprowadzi któryś z klubów Premier League. W tym kontekście mówi się o ewentualnym transferze Arturze Boruca. Łukasz Załuska przebywa obecnie wraz z kadrą Leo Beenhakkera na zgrupowaniu w RPA.