Warmia i Tur w finale Pucharu Polski

Warmia Grajewo i Tur Bielsk Podlaski zagrają w wojewódzkim finale Pucharu Polski. Wczoraj te drużyny odniosły zwycięstwa w meczach półfinałowych
Niespodziankę sprawił IV-ligowy zespół z Bielska Podlaskiego (trzecie miejsce w tabeli), gdyż znowu wyeliminował ekipę wyżej notowaną. W ćwierćfinale bielszczanie okazali się lepsi od III-ligowej Cresovii Siemiatycze, a teraz grając u siebie wyeliminowali również III-ligową Pogoń Łapy. Podopieczni Lucjana Trudnosa wygrali 1:0, a zwycięską bramkę w 22. min spotkania zdobył Paweł Łochnicki. Należy tylko dodać, że Cresovii i Pogoni nic już nie uratuje przed spadkiem z III ligi.

Na niespodziankę można było liczyć w Dąbrowie Białostockiej, gdzie miejscowy IV-ligowy Dąb podejmował Warmię Grajewo, która jeszcze walczy o utrzymanie w III lidze. W ćwierćfinale Dąb wygrał bowiem z Sokołem Sokółka, który jest najwyżej sklasyfikowanym zespołem z naszego województwa w III lidze. Tym razem zespół grający w wyższej klasie rozgrywkowej wygrał 2:0. Wynik w końcówce pierwszej połowy otworzył Daniel Tuzinowski, a drugiego gola po przerwie zdobył Marcin Strzeliński.