Sport w skrócie

BADMINTON

Technik z brązowym medalem. Badmintoniści z Głubczyc sezon 2008/09 w drużynowych mistrzostwach Polski zakończyli na trzecim miejscu. Podopieczni Bożeny Haracz przed ostatnim pojedynkiem ligowym z mistrzem kraju SKB Suwałki mieli jeszcze szanse na srebro, jednak musieli wygrać na wyjeździe. W składzie zabrakło niestety Francuza Maxima Mory, a na kłopoty z nadgarstkiem narzekała Agnieszka Wojtkowska.

Niespodzianki nie było, a gospodarze zdecydowanie wygrali 5:0, nie tracąc nawet seta. Ekipa z Suwałk na najwyższym stopniu podium DMP stanęła po raz trzeci z rzędu, zaś srebrne medale zdobyli badmintoniści Hubala Białystok.

SZERMIERKA

Kolejne podium zawodnika Startu. Szpadziści UKS-u Startu Opole wystąpili w Radlinie w XVIII Memoriale Franciszka Polnika. Najlepiej z nich zaprezentował się startujący w kategorii do lat 11 Damian Michalak, który zajął trzecie miejsce. - Damian wygrał komplet walk grupowych, a potem w trzech kolejnych rundach zwyciężył w walkach pucharowych i odpadł dopiero w półfinale po przegranej z Arturem Ryszkiewiczem - informuje wiceprezes Startu Henryk Malisz. W tej kategorii wiekowej startował jeszcze jeden opolanin - Filip Ralko, który zajął 17. miejsce w stawce 42 zawodników.

Wśród młodzików do 13 lat najlepszy z opolan był Paweł Boroń, sklasyfikowany na 11. pozycji. W gronie kadetów dobrze wypadli z kolei Jacek Malisz i Piotr Punt, którzy zajęli odpowiednio 10. i 13. lokatę. Już w najbliższą sobotę na Toropolu odbędzie się IV Drużynowy Turniej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego.