Kontuzja Łukasza Fabiańskiego na początek zgrupowania w RPA

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie w RPA. Na pierwszym treningu urazu nabawił się Łukasz Fabiański
To bardzo bolesna sprawa. Podejrzewamy naciągnięcie mięśnia pod kolanem. Ale jego wyjazdu do kraju nikt w tej chwili nie bierze pod uwagę - powiedział lekarz kadry Jacek Jaroszewski. Bramkarz Arsenalu leczy uraz od kilku tygodni. Nie zagrał w ostatniej kolejce Premier League ze Stoke. - Dostałem z klubu wyniki badań Łukasza, wiem, na czym stoję - dodał Jaroszewski.

Innych kontuzji nie ma, ale trener Leo Beenhakker nie przesadzał wczoraj z intensywnością treningów. Zmęczeni 11 godzinami podróży piłkarze mieli tylko lekki rozruch.
Gmoch: Spadło morale reprezentacji. To wina konfliktu Leo z PZPN


Do RPA pojechała drużyna bez 10 reprezentantów, którzy wymówili się kontuzjami lub problemami osobistymi. Ich miejsce zajęli gracze młodzi, praktycznie bez doświadczenia w międzynarodowym futbolu. - To moja wielka szansa. Bardzo się cieszę, że mogę się pokazać selekcjonerowi - mówił Łukasz Trałka z Polonii Warszawa.

Pomocnik Lecha Tomasz Bandrowski o powołaniu dowiedział się w niedzielę w nocy, po powrocie z gali Ekstraklasy w podwarszawskim Józefowie. Szybko załatwił taksówkę i na pół godziny przed odlotem dotarł na Okęcie. Do gry rwie się Marcin Komorowski, który stracił niemal całą rundę wiosenną z powodu kontuzji.

W Kapsztadzie kadrowicze trenują na boiskach miejscowego Ajaksu. - Kiedyś tu był busz. Aż ktoś wymyślił, że pobuduje boiska treningowe. Potem powstał klub, którego jest właścicielem Ajax Amsterdam. Leo zna te obiekty z czasów pracy w Holandii - tłumaczy Jan de Zeeuw, dyrektor reprezentacji. W sobotę Polaków czeka mecz z RPA w Johannesburgu, a trzy dni później z Irakiem w Kapsztadzie.

Transfer Żurawskiego: Polak zagra na Cyprze »