Sport.pl

Guardiola motywował Barcelonę... filmem

Przed meczem finałowym Ligi Mistrzów trener FC Barcelona puścił swoim zawodnikom 7-minutowy film, złożony z wybranych akcji Barcy i fragmentów filmu "Gladiator".
Film który stworzył Guardiola zobacz na zczuba.tv  »

Siedmiominutowy film wyświetlony w szatni Barcelony przed finałem pokazała hiszpańska telewizja. Najlepsze akcje drużyny ze stolicy Katalonii zostały w nim przemieszane z fragmentami filmu "Gladiator" nakręconego przez Ridley'a Scotta. Motywacyjne wideo stworzył specjalnie na tą okazję trener Pepe Guardiola.

Sam Guardiola nie pojawia się w filmie. Znamienne jest jednak to, że zamieścił w nim akcje piłkarzy którzy w finale zagrać nie mogli: Dani Alvesa i Erica Abidala. Trener Barcelony chciał w zawodnikach wzbudzić ducha zespołowej gry. Rezerwowi zawodnicy tacy jak Eidur Gudjohnsen i Alex Hleb pojawiają się na ekranie równie często jak Leo Messi czy Thierry Henry.

Końcowy napis filmu głosił: "Jesteśmy samym środkiem boiska, jesteśmy precyzją, mamy naszym wysiłkiem, jesteśmy napastnikami którzy bronią, jesteśmy obrońcami, którzy atakują, jesteśmy darzeni respektem przez naszych rywali, jesteśmy każdym celem który osiągamy, jesteśmy tymi, którzy zawsze patrzą w kierunku bramki rywali, JESTEŚMY NAJLEPSI"

Po projekcji niektórzy gracze mieli łzy w oczach, a Guardiola przed spotkaniem nie powiedział już ani słowa.

O zbawieniu i cierpieniu Barcelony pisze Rafał Stec »


Więcej o: