Kaka: Zostaję w Milanie

Brazylijska gwiazda AC Milanu Kaka odcina się od ewentualnego transferu do Realu Madryt. - Nie ma o czym mówić, zostaję w Milanie. Z tą drużyną chcę odnosić sukcesy - sugeruje Kaka. Czy to pierwsza dziura w wielkim planie rozwoju Realu, który obiecywał nowy prezydent klubu Florentino Perez?
Florentino Perez nim został wybrany na stanowisko prezydenta Realy Madryt zapowiadał, że zamierza wprowadzić wielki plan odbudowy klubu. W poniedziałek Perez objął wygrał wybory i pojawiło się pytanie, czy zrealizuje huczne zapowiedzi. Wśród piłkarzy, którzy mieli by pojawić się na Santiago Bernabeu jest m.in. gwiazda Milanu Kaka.

Nowy trenerem mediolańskiego klubu Leonardo nie ukrywa, że chciałby mieć Brazylijczyka w drużynie. Że nie będzie to łatwe wie z kolei prezydent Milanu Adriano Galliani. Zwłaszcza, że Kaka znalazł się na celowniku nie byle kogo - bo Realu Madryt, za którego sterami stoi Perez, a jak pokazuje historia, taki tandem zwiastuje pojawienie się w stolicy Hiszpanii największych nazwisk.

Ostatnia duża oferta za Kakę została złożona przez Manchester City. Piłkarz wtedy ucinał się od komentarzy.

- Powiem to po raz ostatni: nie chcę opuszczać Milanu. Nie chcę się wypowiadać na temat transferu, ponieważ mogę zostać opacznie zinterpretowany albo co gorsza stać się elementem jakiejś manipulacji. Chcę tylko powiedzieć do milionów kibiców Milanu, że dokonałem wyboru. Chcę zostać, proszę zostawić mnie w spokoju - mówił Kaka kilka miesięcy temu.

Teraz sytuacja jest o tyle lepsza, że klub zagra w Lidze Mistrzów. Kaka potwierdza, że jego aspiracje nie uległy zmianie - chce nadać bronić barw Milanu.

- Dzięki Bogu, że zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów. Brakowało nam tego. Chcę nadal wygrywać z Milanem, zostaję w Mediolanie. Na dziś sprawa jest zamknięta - ucina Kaka.

Milan chce być Barceloną, Leonardo Guardiolą »