Federer wyszedł z opresji, a było 0:2

Po odpadnięciu Rafaela Nadala w poniedziałek na kortach Rolanda Garrosa mogło dojść do kolejnej sensacji. Roger Federer przegrywał z Tommym Haasem (63. ATP) już 0:2, ale wygrał trzy następne sety i zagra w ćwierćfinale.

Wszyskie wyniki poniedziałkowych meczów French Open tutaj ?

W pierwszym secie Szwajcar nie przegrał żadnej piłki przy swojej zagrywce, ale przegrał partię 6:7. Już na początku drugiego seta przełamał serwis Haasa i wygrywał 3:1, a potem 4:2, jednak dał sobie wydrzeć zwycięstwo.

Były numer jeden wpadł w tarapaty także w trzecim secie, kiedy jego rywal był bliski kolejnego przełamania i zwycięstwa w całym meczu. Sprawiłby niespodziankę niemal tak wielką, jak niedzielne zwycięstwo Soderlinga nad Nadalem.

W końcówce jednak Federer odzyskał skuteczność i wygrał 6:4. W kolejnej partii zmiótł rywala 6:0 i doprowadził do remisu w setach.

Decydujący set znów należał do Szwajcara. Haasa było stać na wygranie tylko dwóch gemów. Federer wykorzystał drugiego meczbola i w ćwierćfinale zagra ze zwycięzcą pary Andy Roddick - Gael Monfils.