Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski wystartują w 5. Rajdzie Lotos Baltic Cup

Reprezentanci zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team, Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski wystartują w 5. Rajdzie Lotos Baltic Cup - drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody zapowiadają spore emocje. Będzie to pierwsza w tym sezonie konfrontacja krajowej czołówki na luźnych nawierzchniach.
Rajd Lotos Baltic Cup zadebiutował w RSMP w 2007 roku. Tomasz Kuchar dojechał wówczas do mety w ścisłej czołówce. - Ogromnie się cieszymy z pierwszego w tym sezonie rajdu szutrowego. Trasy Rajdu Lotos to jedne z najlepszych w kraju, na których możemy znaleźć szybkie partie niczym z Finlandii, dosyć kręte sekcje - jak chociażby na Cyprze oraz Nowo-Zelandzkie profilowane zakręty. Oby dopisała tylko pogoda, bo o poziom sportowej rywalizacji, po tak fantastycznych pojedynkach, jakie miały miejsce na Elmocie, jestem spokojny! - mówi kierowca zespołu Peugeot.

Inaugurujący sezon Rajd Elmot - Krause, w którym Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w samochodzie Peugeot 207 Super 2000 zajęli drugie miejsce, odbywał się po raz pierwszy według zmodyfikowanego regulaminu klasyfikowania załóg. Nowe zasady, w myśl których punkty zdobywa dziesięć (a nie jak wcześniej osiem) załóg i to w każdym dniu rywalizacji osobno (ogólne wyniki rajdu stanowią jedynie dodatkową premię) spowodowały, że rywalizacja jest jeszcze bardziej interesująca. Zawodnicy nie mogą już sobie pozwolić na posunięcia taktyczne: doskonała jazda w jednym dniu i wypracowanie nawet dużej przewagi wcale nie gwarantuje obecnie uzyskania dobrego wyniku punktowego.

- W związku z tym, że każdy dzień jest punktowany oddzielnie, sezon staje się dłuższy, bardziej interesujący i zacięty. My postaramy się jechać najlepiej jak potrafimy, nie popełniając najmniejszych błędów - komentuje Tomasz Kuchar.

W samochodach Peugeot 207 Super 2000 pojadą także: Leszek Kuzaj, Maciej Oleksowicz, Michał Sołowow i Szymon Ruta.

Rajd Lotos Baltic trwać będzie trzy dni. Start zaplanowano na Starym Mieście w Gdańsku w piątek, 5 czerwca o godzinie 17. Dwie godziny później rozpocznie się prolog na Stadionie GKS. W sobotę załogi wyrusza na trasę o 9 rano, a na metę dojadą w niedzielę o godzinie 15.54. Park Serwisowy umiejscowiony został na stadionie w Przodkowie.

Łącznie do pokonania jest 510,4 kilometra, z czego 150,38 km stanowi trzynaście odcinków specjalnych po luźnej nawierzchni.

Wyniki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po Rajdzie Elmot - KrauseKlasyfikacja generalnaRSMP
1. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski25 pkt.
1. Kajetan Kajetanowicz i Jacek Rathe25 pkt.
3. Michał Sołowow i Maciej Baran23 pkt.
4. Bryan Bouffier i Xavier Panseri22 pkt.
5. Tomasz Czopik i Magdalena Lukas15 pkt.
6. Leszek Kuzaj i Robert Hundla10 pkt.
7. Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski8 pkt.
8. Radosław Typa i Ryszard Ciupka7 pkt.
9. Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek5 pkt.
10. Marcin Dobrowolski i Michał Dobrowolski3 pkt.
11. Jan Chmielewski i Szymon Gospodarczyk2 pkt.
12. Robert Kujawski i Rafał Rzemień1 pkt.
12. Kamil Butruk i Maciej Wilk1 pkt.


Klasyfikacja w klasie Super 2000RSMP
1. Michał Sołowow i Maciej Baran9 pkt.
2. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski8 pkt.
3. Leszek Kuzaj i Robert Hundla6 pkt.
4. Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski5 pkt.
5. Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski2 pkt.