Carlo Ancelotti trenerem Chelsea

Pracujący przez ostatnie osiem sezonów w Milanie Włoch, będzie nowym trener "The Blues" - poinformowały w poniedziałek władze londyńskiego klubu.
Ancelotti, który w niedzielę zapowiedział swoje odejście z klubu z Mediolanu podpisał trzyletni kontrakt, który obowiązywać będzie od 1 lipca.

- To świetny szkoleniowiec na to stanowisko. W ostatnich latach udowodnił, że posiada odpowiednie umiejętności, aby zbudować drużynę, która będzie odnosić sukcesy zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i na arenie międzynarodowej. Jesteśmy przekonani, że zostanie w Londynie ciepło przyjęty - pisze w oświadczeniu Chelsea.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery w 1992 roku, Ancelotti sił spróbował jako trener. Najpierw był asystentem selekcjonera kadry narodowej, a później zajął się piłką klubową. W 1995 roku został trenerem Reggiany. Później pracował jako szkoleniowiec Parmy, Juventusu i Milanu. Z tym ostatnim klubem odnosił największe sukcesy. Dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów (2003 i 2007) i raz zdobył Mistrzostwo Włoch (2004).

Kto będzie następcą Ancelottiego? - czytaj tutaj »