Beenhakker: Powołam Obraniaka na Grecję

- Ludovic Obraniak zostanie powołany na sierpniowy mecz z Grecją - zapowiada Leo Beenhakker rozmowie z dziennikarzami Gazety Wyborczej i Sport.pl. Trener polskiej kadry nadal ma zamiar powoływać złapanego na dopingu Jakuba Wawrzyniaka.
Tak długo jak wyroku nie wydano, jest niewinny - przekonuje w rozmowie z Robertem Błońskim i Michałem Szadkowskim Leo Beenhakker. - Wierzę mu i będę go bronił. A co jeśli okaże się, że Grecy go uniewinnią? Wawrzyniak nie zrobił niczego złego, brał środki odchudzające. Jedynym jego błędem było to, że nikomu nie zgłosił tego, co bierze.

W polskiej reprezentacji ma zagrać Ludovic Obraniak. Pomocnik Lille od dłuższego czasu stara się o nasze obywatelstwo. Na wyjazd do RPA nie dostał powołania. - Nie udało się, bo nie ma jeszcze polskiego paszportu. Przyjedzie na sierpniowy mecz z Grecją. To dobry piłkarz, ale nie wiem, jak poradzi sobie na poziomie międzynarodowym - tłumaczy Beenhakker.

Selekcjoner broni Artura Boruca, którego błędy pozbawiły Polaków punktów w meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata. - Zdarzył mu się bardzo nieszczęśliwy mecz. I tyle - przekonuje. - Usiadłem z nim w niedzielę rano. Był rozbity. Zgodziliśmy się, że najlepiej dla niego i drużyny, jeśli wyjedzie. Chciałem go chronić przed mediami. Dlatego Artur wyjechał w poniedziałek, gdy byliśmy na treningu, tak by nikt go nie zobaczył. Bardzo się szanujemy i świetnie dogadujemy. Poza boiskiem jesteśmy kolegami. Tak jest z całą drużyną.

Pełny wywiad z Leo Beenhakkerem - tutaj »