Manchester City idzie na zakupy. Chcą Carlosa Teveza i Samuela Eto'o

Nie milkną spekulacje o letnich transferach Manchesteru City. Najbogatszy obecnie klub świata planuje kupić napastników z obu finalistów Ligi Mistrzów.
Jak podają brytyjskie portale w ubiegłym tygodniu Jose Maria Mesalles, agent Samuela Eto'o spotkał się z przedstawicielami brytyjskiego zespołu. Zaproponowali zawodnikowi czteroletni kontrakt z niebotyczną tygodniówką wysokości 160 000 funtów. Dodatkowo przeznaczyli 30 milionów funtów na zakup Kameruńczyka z FC Barcelona. Klub z Katalonii miałby zgodzić się na transfer, gdyż za rok Eto'o zostanie wolnym zawodnikiem. Dodatkowym argumentem są spekulacje o zainteresowaniu zwycięscy Ligi Mistrzów Zlatanem Ibrahimociviem z Interu Mediolan.

Jednak Eto'o to nie jedyny cel Manchesteru. Arabscy właściciele klubu mają 32 miliony funtów na zakup Carlosa Teveza z Manchesteru United. Argentyńskiego napastnika widziałby w swoim klubie Mark Hughes, który przebywa obecnie na bliskim wschodzie konsultując swoje plany transferowe z szefami koncernu Abu Dhabi.

Mniej, bo jedynie dziesięć milionów funtów kosztować ma Gareth Barry. O 28-letniego kapitana Aston Villi rywalizują także Liverpool i Arsenal. Do wybrania Manchesteru City kosztem grających w Lidze Mistrzów rywali ma Barry'ego skłonić tygodniowa płaca wysokości 90 000 funtów.

Carlos Tevez: Nie zostanę w Manchesterze United »