Odra jednak pożegnała się z kibicami

PIŁKA NOŻNA. Zamiast pożegnalnego spotkania I ligi z Górnikiem Łęczna piłkarze opolskiej Odry rozegrali wewnętrzny mecz sparingowy, w którym seniorzy pokonali juniorów 4:2.
W piątek przed południem do opolskiego klubu wpłynęło pismo z PZPN-u informujące o zawieszeniu licencji na grę w I lidze, w związku z tym odwołany został zaplanowany na sobotę ostatni pojedynek ligowy w Opolu z Górnikiem Łęczna. Co prawda już tydzień wcześniej niebiesko-czerwoni stracili szanse na utrzymanie, jednak mecz z Górnikiem miał być okazją do pożegniania z kibicami i I ligą.

Mimo wszystko piłkarze, a także spora grupa kibiców, i tak spotkali się przy Oleskiej, by wspólnie zakończyć sezon. Seniorzy i juniorzy rozegrali wewnętrzny sparing. Bardzo dobrze zaprezentował się w nim Nigeryjczyk Charles Uchenna, który zdobył trzy bramki, dzięki czemu zespół seniorów pokonał juniorów 4:2.

Choć dla pierwszej drużyny sezon już się zakończył, odwołane zostało bowiem także zaplanowane na piątek ostatnie spotkanie ligowe z Widzewem, piłkarze będą jeszcze trenować. Niewykluczone, że pojadą jednak do Łodzi, aby zagrać sparing. Działacze Widzewa planowali bowiem po meczu z Odrą fetę z okazji awansu do ekstraklasy.

Odra Opole - Odra Opole (juniorzy) 4:2

Bramki: Uchenna (trzy), Rogowski - Szymczyszyn, Fedus