Wulkan zostaje w lidze

PIŁKA NOŻNA. Zespół Wulkana Zakrzew pokonał na wyjeździe Mazovię Mińsk Mazowiecki i przy porażce KS Warki z Szydłowianką Szydłowiec zapewnił sobie czwartoligowy byt.
Mazovia Mińsk Mazowiecki - Wulkan Zakrzew 1:4: Emeka (48.) - Ziółek (6. z karnego), Stępniewski (9.), Izdebski (18.), Skorupa (88.)

Po dwóch porażkach z rzędu poniesionych przed własną publicznością spotkanie Wulkana z Mazovią miało dla podopiecznych kluczowe znaczenie. Ewentualna strata punktów mocno przybliżała ich do strefy spadkowej. Dlatego też zakrzewianie musieli w Mińsku wygrać. Tak się stało i już po pierwszych 20 minutach podopieczni Jarosława Czupryna, prowadząc różnicą trzech bramek, ustalili wynik rywalizacji.

Korona Góra Kalwaria - Zwolenianka Zwoleń 1:1: Folwarski (21.) - Seremak (58.)

Faworyzowana drużyna gości zupełnie przespała pierwszą połowę. - Wydaje się, że piłkarze zlekceważyli rywali w pierwszych 45 minutach - stwierdził Waldemar Garbat, prezes Zwolenianki. Niedyspozycję przeciwników wykorzystali miejscowi. W 21. minucie strzał z rzutu wolnego wykonywanego z blisko 30 metrów przez Tomasza Folwarskiego zaskoczył Roberta Stawiarskiego. Dopiero po zmianie stron Zwolenianka wzięła się do gry. - Wyszedł zupełnie inny zespół. Mieliśmy dużo sytuacji do zdobycia bramki, ale nie sprzyjało nam szczęście - dodał prezes Garbat. Ostatecznie goście za sprawą Grzegorza Seremaka zdobyli jednego gola, doprowadzając tym samym do wyrównania.

KS Warka - Szydłowianka Szydłowiec 2:5 (1:4): Ciupiński 4 (3., 19., 42., 90.), Bawor (40) - dla Szydłowianki

W pozostałych meczach 32. kolejki: Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Piast Piastów 1:0, Ursus Warszawa - Zryw Sobolew 2:1, KS Piaseczno - Sparta Jazgarzew 6:2, Skra Konstancin - Mszczonowianka Mszczonów 1:0. Pilica Białobrzegi - Radomiak 1910 S.A (przełożony na środę 3 czerwca, na godz. 18).