Leonardo następcą Ancelottiego w AC Milan

Zaledwie kilka minut po tym, jak Carlo Ancelotti ogłosił oficjalnie , że odchodzi z Milanu, prezes Adriano Galliani powiedział w telewizji RAI 2, że następcą Włocha zostanie Brazylijczyk Leonardo.
W ostatnim meczu sezonu AC Milan pokonał na wyjeździe Fiorentinę 2:0. Carlo Ancelotti po meczu oficjalnie zrezygnował z funkcji pierwszego trenera po ośmiu latach pracy w Mediolanie. W wywiadzie dla telewizji SkySport nie ukrywał wzruszenia. - Dziś moja piękna przygoda z Milanem dobiegła końca - mówił.

Ancelotti z Milanem dwukrotnie zdobył Ligę Mistrzów, po razie wygrał Serie A i Klubowe Mistrzostwa Świata, ale w ostatnich dwóch latach był poddany ostrej krytyce, bo Milan grał poniżej swoich możliwości. Teraz Ancelotti jest wymieniany jako główny kandydat do objęcia Chelsea Londyn.

Następcą Włocha w Milanie będzie Brazylijczyk Leonardo. Oficjalnie ma zostać zaprezentowany w południe w poniedziałek. 39-letni Leonardo był w latach1997-2001 piłkarzem Milanu, w 1999 roku wygrał z klubem mistrzostwo Włoch. W 1994 został z reprezentacją Brazylii mistrzem świata. W AC Milan Leonardo zadebiutuje jako trener.

Nedved opuszcza Juventus - czytaj tutaj »