Gdyński sprawdzian

W sobotę w Gdyni reprezentacja Polski koszykarek wygrała towarzyski mecz z Białorusią

Był to przedostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 7 czerwca mistrzostwami Europy. W kadrze Polski nie mogło zabraknąć koszykarek Lotosu PKO BP Gdynia. Po 15 min zagrały Paulina Pawlak i Magdalena Leciejewska. Pierwsza z nich, poza zdobyczą punktową, miała również asystę, stratę i przechwyt. Leciejewska natomiast do dwóch celnych rzutów dołożyła cztery zbiórki, dwie straty i dwa przechwyty. Osiem minut na parkiecie spędziła Oliwia Tomiałowicz. Oddała dwa niecelne rzuty i popełniła stratę. Polki zagrały z Białorusią także w niedzielę w Bydgoszczy, gdzie przegrały 55:65.

Polska - Białoruś 66:64. Kwarty: 16:16, 16:11, 13:21, 21:16. Polska: Gajda 11 (1), Skobel 11, Kobryn 11, Jeziorna 8 (1), Walich 6, Pawlak 5 (1), Leciejewska 4, Mieloszyńska 3 (1), Drzewińska 3, Żurowska 2, Piekarska 2, Tomiałowicz 0.