Z kim zagrają Lech, Legia i Polonia o Ligę Europejską?

W Lidze Europejskiej Polska wystawi trzy zespoły. Polonia Warszawa rozpocznie walkę już 2 lipca. Lech - 30 lipca.
Polonia Warszawa, która zajęła czwarte miejsce w lidze, zacznie występy od I rundy eliminacji i będzie rozstawiona. Rywalami mogą być zespoły z Macedonii, Azerbejdżanu, Estonii, Albanii, Kazachstanu, Armenii, Walii, Irlandii Północnej, Wysp Owczych, Luksemburga Czarnogóry i Malty.

Od II rundy rozgrywki zacznie Legia. Oba polskie kluby znajdą się wśród drużyn rozstawionych. Rywalami mogą być zespoły z Finlandii, Litwy, Irlandii, Łotwy, Słowenii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Węgier, Gruzji, Mołdawii, Islandii, Liechtensteinu, Macedonii, Azerbejdżanu, Albanii, Kazachstanu, Armenii, Walii, Irlandii Północnej, Wysp Owczych, Luksemburga Czarnogóry i Malty.

Od III rundy grę zacznie Lech Poznań. W taj fazie tylko zdobywca Pucharu Polski zostanie rozstawiony. W najgorszym wypadku wpadnie na zespoły ze Szwecji, Szwajcarii, z Belgii, Danii, Norwegii, Austrii, Gruzji, Serbii, Izraela, Cypru czy ze Słowacji. Legia i Polonia znajdą się wśród drużyn nierozstawionych i mogą zagrać m.in. z Romą, PSV Eindhoven, Hamburgerem, Fenerbahce, Basel, Sportingiem Braga, Austrią Wiedeń, Aalborgiem, Athletic Bilbao, Fulham, Aberdeen czy Anorthosisem Famagusta.

Podobnie sytuacja wygląda w IV, decydującej rundzie. Lech zostanie rozstawiony, a Legia i Polonia nie. Drużyny z Warszawy będą się mogły zmierzyć m.in. z Werderem Brema, Villarreal, Zenitem St Petersburg, Valencią, Ajaksem Amsterdam czy Evertonem. Na wskazanie rywali Lecha jest jeszcze za wcześnie.

KALENDARZ LIGI EUROPEJSKIEJ

22 czerwca: losowanie I i II rundy eliminacji

2 lipca: I runda eliminacji

9 lipca: I runda eliminacji

16 lipca: II runda eliminacji

17 lipca: losowanie III rundy eliminacji

23 lipca: II runda eliminacji

30 lipca: III runda eliminacji

6 sierpnia: III runda eliminacji

7 sierpnia: losowanie IV rundy eliminacji

20 sierpnia: IV runda eliminacji

27 sierpnia: IV runda eliminacji

28 sierpnia: losowanie fazy grupowej