Agnieszka Radwańska w 1/8 finału French Open. Teraz Kuzniecowa

Agnieszka Radwańka pokonała Ukrainkę Katerinę Bondarenko 6:2, 6:4 i awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego French Open. Na jej drodze stanie teraz Swietłana Kuzniecowa. - Radwańska zagrała świetny mecz, ale teraz przed nią prawdziwy test - komentuje mecz Jakub Ciastoń, specjalny korespondent Sport.pl w Paryżu.
*I setII set
Agnieszka Radwańska66
Katerina Bondarenko24
Relacja Z czuba: Jest kolejne przełamanie Polki, ale tym razem...»

Agnieszka Radwańska nie dała szans Katerinie Bondarenko w trzeciej rundzie turnieju na kortach Rolanda Garrosa.

Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo. Bondarenko w pierwszym gemie popełniała błąd za błędem. W kolejnym to Radwańska zaczęła się mylić. Zagrała zbyt krótko wolejem przy siatce i później zdekoncentrowała się kompletnie. Dopiero w trzecim gemie zawodniczki zaczęły grać spokojniej. Wtedy jednak inicjatywę przejęła Polka, która przestała się mylić. Dało to efekt - Radwńska w ekspresowym tempie skończyła partię (6:2).

W drugim secie Bondanerko zaczęła grać agresywniej i podjęła ryzyko. Na nic się to jednak zdało, ponieważ Radwańska była bardzo spokojna i kontrolowała sytuację na korcie. Polka mogła wygrać szybciej, ale wykorzystała dopiero piątą piłkę meczową.

W 1/8 finału Polka zagra z rozstawioną z numerem siedem Swietłaną Kuzniecową, która bardzo szybko uporała się z Węgierką Melindą Czink (6:1, 6:3)

Zobacz piłkę meczową Radwańskiej - Z czuba.tv »

Jakub Ciastoń: Przed Radwańską teraz prawdziwa próba

- Radwańska zagrała świetny mecz, obroniła punkty z poprzedniego roku i teraz przed nią prawdziwy test. Jeżeli pokona w 1/8 finału Swietłanę Kuźniecową, co na pewno łatwe nie będzie, to może pokusić się o półfinał albo nawet i finał - komentuje Jakub Ciastoń, specjalny korespondent Sport.pl w Paryżu.