Sport.pl

Trialowcy Championa bezkonkurencyjni

Na stołecznym lotnisku Bemowo odbyły się dwie imprezy - Festiwal Sportów Ekstremalnych G-SHOCK i I runda Pucharu Polski. W obu znakomicie wypadli zawodnicy świdnickiego KM Champion.
Impreza była szalenie interesująca i licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć popisy kierowców samochodów rajdowych i motocyklistów także wielu utytułowanych zawodników trialu rowerowego. - Sekcje trialowe były trudne i wymagały doskonałego przygotowania od zawodników - mówi Krzysztof Serwin, prezes KM Champion. - Zbudowano je z kręgów i rur betonowych, samochodów, olbrzymich opon, a także metalowych kontenerów. Zawodnicy mieli do pokonania sześć sekcji, które musieli czterokrotnie przejechać. Cieszę się, że bardzo dobrze wypadli wszyscy zawodnicy z mojego klubu.

Następnego dnia rozegrano I rundę Pucharu Polski. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach: Amator, Junior i Elita. - Tym razem sekcje zostały zmienione i znacznie utrudnione - dodaje prezes Serwin. - Można powiedzieć, że jak na Puchar Polski były bardzo trudne.

Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom Championa, którzy i tym razem jeździli zdecydowanie najlepiej.

Już w niedzielę sympatycy tej dyscypliny sportu i nie tylko będą mogli obejrzeć najlepszych trialowców w Świdniku, gdzie odbędzie się II runda Pucharu Polski w kat. Amator, Junior i Elita. Impreza zacznie się o godz. 11 na placu obok kina Lot.

Wyniki - Puchar G-SHOCKA - kat. Elita: 1. Rafał Kumorowski, 2. Karol Serwin, 3. Paweł Reczek (wszyscy KM Champion Świdnik), 4. Xavi Alonso (Hiszpania), 5. Paweł Palacz (KM Champion); Puchar Polski - kat. Elita: 1. Rafał Kumorowski, 2. Karol Serwin (obaj KM Champion), 3. Xavi Alonso (Hiszpania), 4. Paweł Reczek (KM Champion); kat. Junior: 1. Paweł Palacz (KM Champion)