Sport.pl

Red Bull nie poddaje się. Chcą dopaść Brawna

- Wystarczy parę gorszych startów Jensona, przy kilku zwycięstwach Sebastiana i Marka, może ich włączyć do rywalizacji o tytuły - szef Red Bull Racing Christian Horner.
Po sześciu wyścigach tego sezonu Brawn GP ma na koncie pięć zwycięstw, a kierowca tego teamu Jenson Button zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej, mając na koncie 51 punktów. Lepszy z kierowców Red Bulla, Sebastian Vettel, uzbierał o 28 oczek mniej.

Mimo to szef teamu wierzy, że Buttona można jeszcze wyprzedzić. - Nadal jesteśmy na dosyć wczesnym etapie sezonu. Wprawdzie kierowcy Rossa Brawna mają sporą przewagę w klasyfikacji producentów i kierowców, ale parę gorszych startów Jensona, przy kilku zwycięstwach Sebastiana i Marka, może ich włączyć do rywalizacji o tytuły - podkreślił Christian Horner.

Horner stwierdził także, iż wprowadzenie w Monako "podwójnego" dyfuzora poprawiło możliwości zaprojektowanego przez Adriana Neweya Red Bulla RB5. - Debiut dwupoziomowego dyfuzora wymagał od chłopaków z garażu wielkiego nakładu pracy - w ten weekend zbyt dużo nie pospali. Poprawa osiągów jest jednak widoczna - oznajmił szef Red Bull Racing.

Więcej o sytuacji w teamie Red Bull - czytaj w serwisie F1.pl »