Sport w skrócie

Drabik pierwsza w Pucharze Świata

21-letnia zawodowa mistrzyni Europy Sandra Drabik bezkonkurencyjna na zawodach Pucharu Świata w kick boxingu (na zasadach K-1) w węgierskim Szeged. W finale kategorii do 52 kg pokonała utytułowaną Węgierkę Evę Ott. To nie koniec dobrych wyników SKKB - Joanna Walkiewicz trzecia w wadze do 56 kg (także w K-1), a trener obu zawodniczek Marek Soboń na tej samej lokacie w 79 kg w formule light contact. W PŚ rywalizowało prawie tysiąc zawodników z 21 państw.

Ostatni półfinał w Kazimierzy

Dziś o 17.30 siódmy zespół świętokrzyskiej czwartej ligi Sparta Kazimierza Wielka zagra z czternastym trzecioligowcem - Olimpią Pogoń Staszów. Stawką ostatnie wolne miejsce w półfinale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu (mecze tej fazy 3 czerwca). Wcześniej awans zapewniły sobie kielecka Korona II i Orlęta oraz amatorzy z Astry Suchedniów.

Gorycka i Banasiński nr 1

Paula Gorycka z DEK Meble Cyclo Korona Kielce najlepszą zawodniczką wśród kobiet na pierwszej eliminacji Pucharu Szlaku Solnego MTB w Orawce. Nowa podopieczna Ryszarda Kwaśniewskiego dojechała do mety z blisko ośmiominutową (!) przewagą nad najszybszą z rywalek. Jej wyczyn - wygrana z dużą przewagą - skopiował w grupie III masters (kolarze pow. 50 lat) Waldemar Banasiński z Kompanii Piwowarskiej Wsół Sport Kielce.

Kot najlepszy w Nowym Sączu

Zwycięzca w kat. do 70 kg Tomasz Kot z Rushha Kielce najlepszym zawodnikiem II Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Prezydenta Nowego Sącza. Swoje finałowe walki wygrali także kielczanie Daniel Adamiec i Krystian Olejarczyk oraz bokser ostrowieckiego KSZO Błażej Surowiec.

Finał Wiktorii u siebie

Grająca w parze z Patrycją Polańską z Returnu Radom młodsza od większości rywalek Wiktoria Nosek (Tęcza Społem Kielce) dotarła do finału Superserii młodzików (zawodnicy do 14 lat) w tenisie. W grze pojedynczej dziewcząt na trzecim miejscu jej koleżanka z Tęczy Magda Stasińska. Wśród młodzików także lepszy występ w deblu - na podium kielczanin Piotr Klima z Pawłem Wiszem z Grzegórzewskiego Kraków. W ósemce par jeszcze Wojciech Bisiński i Wojciech Rolka (Gemik/Tęcza) oraz najlepsi z kieleckich singlistów (dotarli do "16") - Mateusz Świątek i Michał Klima z Tęczy.