Sport w skrócie

SZERMIERKA

Romuald Jaroszewicz (Kusy Szczecin) zajął 38. pozycję w mistrzostwach Europy weteranów w szermierce, które odbyły się na Węgrzech. Jaroszewicz był najstarszym szpadzistą w stawce uczestników.

ŻEGLARSTWO

Karol Porożyński (w klasie Laser) oraz Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (w klasie 470 kobiet) wygrali regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach olimpijskich, które odbyły się na wodach Zatoki Puckiej. Trzecie miejsce w Laserze zajął Jakub Dumara, podobnie jak Katarzyna Tylińska w Laser Radial. Wymienieni żeglarze reprezentują SEJK Pogoń Szczecin.

LEKKOATLETYKA

Piotr Drwal (Jantar Ustka) i Elżbieta Jarosz (Śląsk Wrocław) wygrali XIII Bieg Święców w Sławnie. Na starcie stanęło 109 zawodników z Polski, Ukrainy i Kenii, a ukończyło rywalizację na 10 km - 105. 4. miejsce zajęła Anna Kszak-Krzyżanowska z Wałcza.

Adrian Błocki (MKL Szczecin) zajął 12. miejsce w chodzi sportowym na 10 km juniorów podczas PE w Metz. Polska reprezentacja z Błockim zajęła 2. pozycję.

TENIS ZIEMNY

Drużyna Promasters Szczecin (Daria Kuczer, Agata Gawron, Łukasz Krzystek, Bartek Zdanowicz i Bartek Szczepaniak) była bezkonkurencyjna w eliminacjach regionalnych Akademii Tenisa Disney Channel. Drugie miejsce zajęły Babolaty Szczecin. Promasters i Babolat wezmą udział w półfinałach w Poznaniu. ATDC wyłania najlepszych 10-latków w kraju.

NABÓR

Stal Szczecin ogłasza nabór dzieci z roczników 1999-2002 do zespołów młodzieżowych. Treningi drużyny rocznika 1999 odbywają się w każdy poniedziałek i środę o 18 na ul. Bandurskiego. Zajęcia prowadzi kompetentny i doświadczony szkoleniowiec Tomasz Południak (tel. 606 889 763). Roczniki 2000-2002 (starsi rozpoczynają zajęcia o 17, młodsi o 16) trenują w poniedziałek i czwartek. Kontakt z trenerem Dariuszem Cuprynem - 0505 510 783.