Sport.pl

Raikkonen pewny tegorocznego zwycięstwa Ferrari

- Jesteśmy na dobrej drodze. Musimy zmienić jeszcze kilka rzeczy, ale prędzej czy później wygramy w tym sezonie wyścig - mówi Kimi Raikkonen z Ferrari po pierwszym podium włoskiego zespołu w tym sezonie.
W Grand Prix Monako Fin dojechał na metę na trzeciej pozycji. Szybsze były tylko samochody najlepszego w stawce Brawn GP. Czwarte miejsce zajął drugi kierowca Ferrari, wicemistrz świata Felipe Massa.

- Nie byłem specjalnie zadowolony z trzeciego miejsca - stwierdził Raikkonen, który do wyścigu startował z drugiej pozycji. - Jest to nasz najlepszy wynik od dłuższego czasu, ale dla mnie to nic nowego - dodał.

- Kiedy lider klasyfikacji generalnej jest tak daleko z przodu [jak Jenson Button i Brawn GP] to liczą się tylko zwycięstwa. Ale powrót na podium to fajna nagroda dla całego zespołu. Ciężka praca w ostatnich tygodniach dała efekty - mówi Raikkonen.

- Pokażemy kolejne udoskonalenia naszego F60 w najbliższych wyścigach. Mamy nadzieję, że w większym stopniu rzucimy wyzwanie liderom - zarówno w kwalifikacjach, jak i wyścigu - dodał Fin.

W klasyfikacji generalnej Raikkonen jest ósmy z dorobkiem dziewięciu punktów. Massa ma ich osiem i jest 10. Robert Kubica (BMW Sauber) w pierwszych sześciu wyścigach nie zdobył ani jednego punktu i zajmuje przedostatnie, 19. miejsce.