NBA: Denver wyrównuje stan rywalizacji

Koszykarze Denver Nuggets pokonali Los Angeles Lakers 120:101, dzięki czemu doprowadzili do remisu 2:2 w finale Konferencji Zachodniej. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadziła para Chauncey Billups i J. R. Smith.

Jak Denver pokonali Dallas - zobacz na Z czuba.tv ?

Goście prowadzili w tym meczu tylko raz - 1:0 po celnym rzucie osobistym Kobe'go Bryanta w pierwszej minucie. W dalszym przebiegu spotkania Nuggets wyszli na kilku-punktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Przewaga gospodarzy powiększała się z każdą kwartą - pod koniec pierwszej było to siedem punktów, ale po trzeciej części gry Lakers przegrywali już różnicą 11 punktów. O 19-punktowym zwycięstwie zadecydowała czwarta kwarta, w której goście dali sobie rzucić aż 43 punkty.

Kluczem do zwycięstwa była w tym meczu dominacja pod tablicami i doskonała dyspozycja graczy rezerwowych Nuggets. Było to szczególnie ważne, gdyż w słabszej dyspozycji był Carmelo Anthony, który dodatkowo w pierwszej połowie skręcił staw skokowy. W przerwie zajęli się nim lekarze i wrócił na parkiet, ale pozwoliło mu to na zdobycie "tyko" 15 punktów.

Gospodarze przeciwstawili Lakersom bardzo zbilansowany atak - aż siedmiu graczy zaliczyło dwucyfrowe osiągnięcia punktowe. Najskuteczniej grał duet - Chauncey Billups i J. R. Smith. Zawodnicy ci zdobyli dla swojego zespołu po 24 punkty. Na uwagę zasługuje także wyśmienita dyspozycja zbiórkowa trzech graczy - Kenyon Martin, Chris Andersen i Nene zebrali kolejno 15, 14 i 13 piłek z tablicy.

W sumie gospodarze mieli aż 58 zbiórek, przy tylko 40 zebranych piłkach przez Los Angeles. W ich szeregach tradycyjnie już najlepiej zagrał Kobe Bryant, który zaliczył 34 punkty. Pau Gasol dołożył 21, a słabiej niż w dwóch ostatnich meczach serii zagrał Trevor Aviza. Trafił on tylko jedną "trójkę".

Piąty meczu finału odbędzie się w środę w Los Angeles.

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 120:101 (22:19, 30:26, 25:21, 43:35)

(stan rywalizacji do czterech zwycięstw - 2:2)

Denver: Billups 24, Anthony 15, Nene 14, Martin 13, Jones 12 - Smith 24, Kleiza 10, Andersen 6, Carter 2, Balkman 0, Petro 0, Hart 0

Lakers: Bryant 34, Gasol 21, Bynum 14, Fisher 5, Ariza 3 - Farmar 10, Vujacić 6, Odom 5, Brown 3, Walton 0, Powell 0, Mbenga 0

Dlaczego Denver mogą wyeliminować LA Lakers O rywalizacji na wschodzie - czytaj tutaj ?