Sport.pl

Rywal Szamotulskiego popełnia fatalny błąd

Yves Makalambay rywalizuje z Grzegorzem Szamotulskim o miejsce w bramce Hibernianu. W ostatnim meczu z Aberdeen (1:2) stanął między słupkami za kontuzjowanego Polaka i po tym co zrobił można przypuszczać, że, o ile tylko Szamotulski będzie zdrowy, szybko wróci do składu Hibernian.
Bramkarska wtopa rywala Polaka - zobacz na Z czuba.tv»

Grzegorz Szamotulski w Hibernian występuje od 2008 roku. Jego rywalem o miejsce w składzie jest belgijski piłkarz kongijskiego pochodzenia Yves Makalambay, który wcześniej trenował jako junior w PSV Eindhoven i Chelsea Londyn.

W 2007 roku pojawił się on w Hibernian. Jednak to, co zrobił w ostatnim ligowym meczu przeciwko Aberdeen pozwala sądzić, że kiedy tylko Szamotulski będzie zdrowy, to stanie się numerem jeden w szkockim klubie.

W 13. minucie spotkania Makalambay chciał posłać piłkę dalekim wykopem pod bramkę Aberdeen. Uderzył jednak tak niefortunnie, że trafił w plecy stojącego metr przed nim Millera. Piłka odbiła się od zawodnika gospodarzy i trafiła do pustej bramki Hibernian, którzy przegrali ten mecz 1:2.