Sokół Sokółka coraz wyżej w III lidze

Sokół Sokółka nadal jest niepokonany po przerwie zimowej, a po wygranej nad Mrągovia Mrągowo awansował na piąte miejsce w III-ligowej tabeli

W meczu w Sokółce do 75. minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Wtedy bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Kopeć. Jeszcze w końcówce na 2: 0 podwyższył Przemysław Gejdel i dzięki wygranej piłkarze Sokoła wyprzedzili w tabeli Mrągowię.

Drugie z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie odniosła z kolei Warmia Grajewo. Tym razem grajewianie popisali się niecodzienną skutecznością, wbijając siedem bramek ostatniej w tabeli Sparcie Augustów.

W ostatniej minucie meczu w Węgorzewie bramkę straciła Supraślanka Supraśl i przegrała 0:1, zaliczając drugą porażkę z rzędu.

Szansę na utrzymanie w lidze zachował zespół MKS-u Mielnik, który w Łapach pokonał miejscową Pogoń. Od 72. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, po tym jak za drugą żółtą kartkę z boiska musiał zejść Maciej Kesler.

Wyniki spotkań 28. kolejki

Sokół Sokółka - Mrągowia Mrągowo 2:0 (0:0): Kopeć (75.), Gejdel (83.); Olimpia Elbląg - Start Działdowo 4:0 (0:0): Kołosow (49. i 62.), Chmielecki (54.), Nowacki (77. - karny); Olimpia Zambrów - Huragan Morąg 0:3 (0:1): Kulpaka (30.), Komorowski (58.), Madej (69.); Warmia Grajewo - Sparta Augustów 7:0 (5:0): Strzeliński (2. i 31.), Mirva (15., 25. - karny, 62.), Arciszewski (28.), Kozikowski (85.); Pogoń Łapy - MKS Mielnik 1:2 (0:2): Budzicki (90.) - Halicki (28. - samobójcza), Szmurło (38.); Czarni Olecko - Concordia Elbląg 1:2 (0:1): Cwaliński (71.) - Wiercioch (11.), Grabowski (70.); Vęgoria Węgorzewo - Supraślanka Supraśl 1:0 (0:0): Koleśnik (90.); Orzeł Kolno - Cresovia Siemiatycze 5:1 (3:0): Bagiński (10.), Gałązka (13.), Makowski (40.), Sawko (70. i 88.) - Golonko (81.).