Grad medali naszych pływaków

PŁYWANIE. Aż ośmiokrotnie na podium mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, które wczoraj zakończyły się w Ostrowie Świętokrzyskim stawali pływacy z Opolszczyzny. Największą gwiazdą naszej ekipy była Paula Żukowska, która zdobyła siedem medali.

16-letnia opolanka najbardziej zadowolona może być ze swojego występu na 400 metrów stylem zmiennym, w którym nie tylko sięgnęła po srebrny medal, ale co ważniejsze, wynikiem 4:50,40 wypełniła minimum na mistrzostwa świata, które odbędą się w Rzymie. Już przed dwoma tygodniami nasza pływaczka osiągnęła wynik lepszy od minimum, jednak musiała go potwierdzić jeszcze raz właśnie na mistrzostwach kraju. Ta sztuka jej się udała, dzięki czemu będzie pierwszą zawodniczka z Opolszczyzny, która wystąpi w światowym czempionacie.

Żukowska może być bardzo zadowolona także z pozostałych swoich występów, bowiem poza srebrnym medalem na 400 zmiennym, była także druga na 200 motylkowym, 400 dowolnym oraz 800 dowolnym. Poza medalami indywidualnie nasza pływaczka wraz z koleżankami ze sztafety Natalią Pawlaczek, Aleksandrą Nowacką i Joanną Stawicką zdobyły także srebrne krążki na 4x200 oraz 4x100 dowolnym, zaś wczoraj w ostatnim wyścigu pań osiągnęły największy sukces w zawodach i stanęły na najwyższym stopniu podium na dystansie 4x100 zmiennym.

Poza Żukowską i naszymi sztafetami na podium stanęła także Sonia Bochyńska (Junior Kluczbork), która była druga w wyścigu na 100 dowolnym. Co ciekawe, w tym samym finale popłynęła także Pawlaczek, która musiała zadowolić się jednak pozycją tuż za podium. Było to zresztą jej drugie czwarte miejsce, bowiem wcześniej była także czwarta na 200 m stylem dowolnym. Także Bochyńska była blisko zdobycia większej liczby medali, jednak szczęście także jej nie sprzyjało i musiała zadowolić się czwartą pozycją w finale 50 metrów stylem motylkowym oraz piątą na 50 dowolnym.

W finałach popłynęli także Nowacka, która zajęła szóste miejsca na 100 i 200 motylkowym, oraz była ósma na 50 tym samym stylem. Z kolei piąty na 400 zmiennym był jej klubowy kolega Maciej Stachura. Do Ostrowca pojechała rekordowa aż 19-osobowa reprezentacja Opolszczyzny.