Dwa mistrzowskie tytuły opolan

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. Tomasz Rosoł i Paweł Koszałka (obaj Budowlani Opole) zdobyli złote medale mistrzostw Polski juniorów do lat 20, które w weekend odbyły się w Mroczy.

Rosoł triumfował w kategorii 69 kg, zdecydowanie zwyciężając zarówno rwanie (127 kg), jak i podrzut (150 kg), a drugiego na podium Adama Nurkiewicza (Tarpan Mrocza) wyprzedził w dwuboju aż o 17 kg. Brązowy medal MP zdobył Piotr Pietrusewicz (LKS Bartoszyce), który z opolaninem przegrał różnicą 30 kilogramów.

Niewiele mniejszą przewagę nad rywalami miał jego klubowy kolega Paweł Koszałka, startujący w kategorii 105 kg, który podobnie jak Rosoł zdecydowanie triumfował w obu częściach rywalizacji. Jego wynik 339 kg w dwuboju (150+189) był lepszy od srebrnego medalisty Arkadiusza Michalskiego (Górnik Polkowice) o 14 kg, zaś od brązowego Kacpra Wiejaka (Wisła Puławy) o 29 kg.