Sport w skrócie

Dwa medale Agnieszki

Agnieszka Słomska z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin dwa razy stawała na podium rozgrywanych przed własną publicznością mistrzostw Polski juniorów młodszych. W walkach do 55 kg była druga za Martą Lubos z Tarnowskich Gór, a w duetach (walki reżyserowane) trzecia razem z kolegą klubowym Adrianem Banaszewskim. Drużynowo gospodarze na szóstym miejscu. W zawodach w hali przy ul. Żytniej rywalizowało 195 zawodników.

Pierwsze z drużyną na PE

Reprezentacja Polski juniorów w składzie z Maciejem Fałdzińskim ze Stelli Kielce i Piotrem Nowakiem z Karimy Prząsław oraz Pawłem Zarzeckim z Łucznika Żywiec wygrała rywalizację drużynową na zawodach Pucharu Europy w łucznictwie. W decydującym pojedynków zawodów w Legnicy Polacy pokonali kadrę Czech. W strzelaniach indywidualnych Fałdziński był siódmy, a Nowak 22. Oczko niżej najlepszy z kadetów - Hubert Soboń ze Stelli.

Nowacki w Niebie

Łukasz Nowacki z KKL Kielce zajął trzecie miejsce, które dało mu tytuł mistrza województwa na dystansie 42 km 195 m w IV Cross Maratonie "Przez Piekło do Nieba" na trasach wokół Sielpi. Dobiegł do mety w czasie 2 godzin 49 minut i 46 sekund. Tuż za nim kolejny biegacz KKL - Piotr Koń (2:50.37). Najszybciej świętokrzyski maraton pokonał Ryszard Janusz ze Szczytnej na Dolnym Śląsku (2:48.59).

Gorycka na podium

Niespodziewanie wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji open - tylko za Mają Włoszczowską i Anną Szafraniec - zajęła na drugich zawodach z cyklu Lang Team Grand Prix MTB w Bielawie Paula Gorycka. Startująca od tego sezonu w barwach DEK Meble Cyclo Korony Kielce zawodniczka triumfowała również w grupie młodzieżowców, wśród których trzecia była też druga z podopiecznych Ryszarda Kwaśniewskiego - Katarzyna Solus. Tuż za podium wśród juniorów Szymon Gałczyński (4. lokata), a siódmy w gronie młodzieżowców Maciej Dombrowski. Kolejne zawody 30 maja w Nałęczowie.

Budowlanka mistrzem

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 szkolnym mistrzem województwa w siatkówce. W finale podopieczni trenera pierwszoligowego już Farta Dariusza Daszkiewicza (w składzie z m.in. pierwszym rezerwowym tej ekipy Adrianem Staszewskim) pokonali VI LO Kielce 25:10 i 25:16. W pojedynku o trzecią lokatę IV LO w Ostrowcu lepsze od ZS z Połańca 25:18, 20:25 i 15:12. W eliminacjach i finałach walczyły 24 zespoły.

Seria w Tarnowie trwa

Zwycięzca Pucharu Tarnowa MTB 2008 Waldemar Banasiński z Kompanii Piwowarskiej Wsół Sport wygrał drugą eliminację tegorocznego cyklu (grupa pow. 50 lat). - Miałem dużą przewagę - ponad 2 minuty nad wiecznie drugim za mną Leszkiem Kokoszką. A dopiero czwarty był wielokrotny mistrz Polski na szosie i na czas Kazimierz Korcala z Krakowa - opowiada kielecki kolarz. Szansa na następny triumf 21 czerwca.

Fart przy Bulskim

Krzysztof Bulski z Hetmana Szopienice najlepszym zawodnikiem międzynarodowego turnieju szachowego o puchar prezesa firmy "Fart" w Kielcach. Tylko jednak dzięki lepszemu wynikowi w punktacji pomocniczej wyprzedził Ukraińca Olega Kalinina z Pasjonatu Dankowice (obaj mieli po 7,5 pkt. w 9 partiach). Trzeci Daniel Gomuła z MCKiS Jaworzno (7 pkt.). W rywalizacji pań bezkonkurencyjna Anna Skrzypczak z Hetmana Ostrowiec, a najlepszym zawodnikiem z województwa został junior Victorii Kielce Piotr Jędras. W imprezie w hotelu "Łysogóry" rywalizowało 80 zawodników.

Wójcik 1. na "10tce"

Rafał Wójcik z KKL Kielce wygrał z dużą przewagą rozgrywany po raz dwudziesty bieg uliczny "Myśliborska Dziesiątka". Dystans 10 km pokonał w czasie 29.59,80. Drugi na mecie - Piotr Drwal z Ustki - stracił do niego ponad 20 sekund.

Wygranych dwóch

Kacper Gromulski z SP 11 w Kielcach i Alan Rębiś z Tęczy Społem najlepsi w "Graniu z Gemikiem" w ramach Akademii Tenisa Disney Channel dla najmłodszych. Na trzecim miejscu Jan Hermanowski, a tuż za nim kolega z Gemika Michał Pożoga. W zawodach wystartowało 20 dziewcząt i chłopców w wieku 7-10 lat, a zwycięzców wyłonieni po zsumowaniu wyników z próby sprawnościowej, gier paratenisowych i zmagań w tenisie. Był to sprawdzian przed regionalną Akademią Tenisa Disney Channel, która odbędzie się w piątek w Lublinie i będzie także półfinałem mistrzostw Polski dzieci do lat 10.