Cel zielonych jest jeden - wygrywać do końca

PIŁKA NOŻNA. W sobotę w Konstancinie Radomiak 1910 SA zagra z outsiderem ligi miejscową Skrą. Jeśli wygra, będzie to 13. kolejny mecz, w którym zieloni zdobędą trzy punkty
Radomianie na pięć kolejek do zakończenia sezonu mają już pięć punktów przewagi nad najgroźniejszym rywalem - drugim w tabeli zespołem z Piaseczna.

Tym razem o komplet punktów lider rozgrywek walczyć będzie ze Skrą Konstancin, która ma nóż na gardle i toczy bój o utrzymanie. Zawodnicy z Konstancina w rundzie jesiennej pokazali jednak w Radomiu, że w piłkę grać potrafią i pomimo porażki jako jeden z nielicznych zespołów zagrał przy ulicy Struga otwarty i ofensywny futbol. - Jedziemy po zwycięstwo. Wszyscy zawodnicy poza Łukaszami - Janikiem i Szarym - są do mojej dyspozycji. Chcemy wygrywać wszystkie spotkania do końca rozgrywek - stwierdził trener Zbigniew Wachowicz.

Janik w dalszym ciągu leczy kontuzjowaną nogę, trenując indywidualnie, a Szary nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Do będącego w dołku KS Piaseczno wyjeżdża Szydłowianka Szydłowiec. O zdobycie punktów z pewnością nie będzie łatwo podopiecznym Arkadiusza Skoniecznego, ale biało-niebiescy chcą się zrehabilitować za jesienną porażkę 0:3 poniesioną na własnym obiekcie. - Wszyscy moi zawodnicy są zdrowi i nikt nie pauzuje za kartki. Rywal przechodzi kryzys i chcemy to podtrzymać, wygrywając w Piasecznie - optymistycznie powiedział trener Skonieczny.

W lokalnych derbach tym razem zmierzą się zawodnicy Pilicy Białobrzegi i Zwolenianki Zwoleń.

Natomiast bardzo ważne spotkania czekają Wulkan Zakrzew i KS Warka, które nie mają jeszcze zapewnionego ligowego bytu. Warka podejmie Piasta Piastów, a Wulkan Spartę Jazgarzew.

W pozostałych meczach 30. kolejki: Ursus Warszawa - Mszczonowianka Mszczonów, Mazovia Mińsk Mazowiecki - Zryw Sobolew, pauzuje - Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Korona Góra Kalwaria - Amur Wilga 3:0 (walkower).