Rajd Sardynii: Kościuszko dobrze ocenia trasę

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, liderzy klasyfikacji Mistrzostw Świata JWRC, zakończyli zapoznanie z trasą Rally d'Italia Sardegna, szóstej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Rajd na szmaragdowej wyspie rozpocznie się w piątek 22 maja.
- Tegoroczne odcinki Rajdu Sardynii pokrywają się w dużej części z zeszłorocznymi, możemy więc używać tych samych notatek, a to bardzo pomaga. Przyczepność na zapoznaniu była znacznie lepsza, niż w ubiegłym roku, kiedy przed rajdem padało cały czas. Odcinki są twarde, dużo krótkich niewidocznych zakrętów. Na poboczu leży wiele dużych głazów, co wymaga bardzo precyzyjnej jazdy. Bardzo ciekawy jest pierwszy odcinek z drugiego dnia - biegnie po trakcie kolejowym, z którego zostały usunięte szyny. Będzie tam bardzo ślisko i będzie głęboka koleina - powiedział Michał Kościuszko.

- Na rajd zapowiadana jest słoneczna pogoda. Na zapoznaniu temperatura przekraczała 30 stopni, więc w rajdówce będzie dwa razy tyle. Mam nadzieję, że w tym roku na Sardynii będą również polscy kibice i będą tak samo widoczni, jak w ubiegłym roku. Ponieważ mamy ograniczoną liczbę opon, odcinek testowy przejedziemy tylko raz, aby sprawdzić ustawienia auta - dodał polski rajdowiec.

Jedyna polska załoga w Rajdowych Mistrzostwach Świata startuje samochodem Suzuki Swift S1600 w barwach Suzuki Sport Europe. W pierwszym dniu rajdu - w piątek - zawodnicy mają do pokonania sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 130,20 km. Start pierwszej załogi o godzinie 8.00. Tegoroczny Rajd Sardynii będzie polem rywalizacji dziewięciu załóg w kategorii JWRC. Michał i Maciek występują w roli broniących zwycięskiego tytułu z poprzedniego sezonu.