Tomasz Adamek: Matt Godfrey albo Bobby Gunn

Jeszcze przed kilkoma dniami wydawało się niemal pewne, że kolejnym rywalem mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF Tomasza Adamka będzie Matt Godfrey. Niestety Godfrey nie może się wciąż zdecydować na pojedynek z ?Góralem? i coraz bardziej realna staje się potyczka Polaka z posiadaczem regionalnych pasów mistrzowskich WBA-NABA i WBC-USNBC Bobby Gunnem
- Wiceprezydent Showtime poprosił o czas do czwartku na dogadanie się z Godfrey'em.- tłumaczy w rozmowie z bokser.org Adamek- Jeśli do tego czasu nie zostanie osiągnięte porozumienie, zawalczę z Gunnem.

Warto przypomnieć, że 35-letni Bobby Gunn (21 zwycięstw, 3 porażki, 1 remis) był już bardzo bliski starcia z Tomaszem Adamkiem w grudniu 2007 roku, jednak ostatecznie na gali w niemieckim Bielefeld do ringu z "Góralem" wyszedł Josip Jalusic.

Ostatnio obaj pięściarze mieli okazję spotkać się 6 czerwca podczas rozgrywanej w hali Prudential Center w Newark gali bokserskiej z udziałem Przemka Majewskiego.

- Adamek - Gunn to byłaby wspaniała walka dla stanu New Jersey i kategorii junior ciężkiej.- przekonywał wówczas Amerykanin, który mieszka zaledwie 15 kilometrów od areny pamiętnego starcia Adamka ze Stevem Cunninghamem- Tomasz jest tu niezwykle popularny, a ja miałbym wsparcie ze strony regionu północno-wschodniego, więc Prudential Center bez wątpienia wypełniłaby się po brzegi.

Więcej informacji o boksie - na bokser.org »