Sport.pl

Leo Beenhakker w Białymstoku

Selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker w przyszłym tygodniu ma odwiedzić województwo podlaskie.
Szkoleniowiec przyjedzie na zaproszenie prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Witolda Dawidowskiego. W planach ma spotkanie z młodymi piłkarzami Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego współpracującego z Jagiellonią, władzami Białegostoku oraz województwa.

- Beenhakker przyjedzie do nas 28 maja - mówi Przemysław Sarosiek z Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. - W planach ma obiad z prezydentem Białegostoku i władzami województwa, a także wizytę na boiskach MOSP-u, gdzie spotka się z młodzieżą tam trenującą. Jeżeli Jagiellonia będzie w tym czasie miała trening i nic nie będzie stało na przeszkodzie, być może będzie gościem na treningu pierwszego zespołu.

- Zobaczy także postępy w budowie naszego stadionu. Wizyta ma na celu promocję Białegostoku i województwa jako organizujących mistrzostwa Europy oldbojów, które będą towarzyszyć Euro 2012. Przed tą imprezą planujemy wybudowanie dziesięciu boisk w naszym województwie, które będą miały licencję FIFA i UEFA. W całości będą one sfinansowane z funduszy europejskich. Będą to obiekty pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, a będą zlokalizowane w różnych częściach Podlasia - dodaje Sarosiek.

Finał Pucharu Polski bez Beenhakkera - czytaj tutaj »


Więcej o: