Szuster bierze wszystko w Opolu

Michał Szuster z Selfa Kielce najlepszym zawodnikiem III i IV rundy mistrzostw Polski w Opolu. Reprezentant Polski wygrał i klasyfikację generalną i w swojej klasie E1.
Dla tego zawodnika 65-kilometrowe pętle były wręcz za łatwe. Do tego na każdej z ciekawych, ale też selektywnych dla rywali prób terenowych w wyrobiskach wapnia w Opolu i Gogolinie powiększał przewagę. Był to dla niego udany sprawdzian przed planowaną na ostatni weekend maja rundą mistrzostw Europy na Węgrzech.

W punktacji łącznej Szuster wyprzedził najlepszych w klasie E2E3 Marcina Frycza i Pawła Szymkowskiego (obaj CKM Cieszyn). Nieźle w niej wypadli też inni motocykliści z Kielc - 8. był junior Bielec, 15. zaczynający przygodę w E1 młody Rafał Bracik (obaj KTM Novi), a 18. weteran Grzegorz Chorodyński z Selfa.

W klasie E1 Szuster po nieukończeniu jednej z dwóch rund na inaugurację w Piekoszowie awansował na trzecie miejsce. Siedem oczek przed nim Bracik (3. i 4. na rundach w Opolu), który z kolei traci tylko punkt do liderującego Macieja Stolarskiego z Off Road. Czwarty łącznie kolejny młody zawodnik z KTM Novi Szymon Frankowski.

W najbardziej zacietej rywalizacji w klasie junior o miejscach na podium decydowały sekundy. Bielec był drugi i trzeci, dzięki czemu awansował na piąte miejsce w generalce.

W zdominowanej przez kielczan klasie junior50 dwa razy drugi nie startujący na otwarcie w Piekoszowie Maciej Giemza. W generalce ciągle najlepszy jednak jego kolega z KTM Novi Igor Domagała (tym razem 3. i 6.).

Regularnie na drugiej pozycji do mety wśród weteranów dojeżdża Chorodyński. Tak samo jest też po czterech rundach MP. Trzy oczka niżej legenda enduro, ścigający się 40 sezon, Zbigniew Banasik z KTM Novi.

Nieco mniej udanie po przenosinach z rywalizacji w Pucharze PZM radzi sobie jeżdżący quadem Andrzej Grzyb. Po dwóch eliminacjach bez zmian - szósta lokata.

W rywalizacji drużynowej KTM Novi wygrał i III i IV rundę. Ma już 824 pkt. i sporą przewagę nad SMK Krzeniów (648,5 pkt.). Self tu jest szósty. W rywalizacji ekip sponsorskich druga lokata dla PSG Team Piekoszów (Szuster, Bracik, Igor Widłak), a wśród trójek klubowych najlepsza z KTM Novi (Bracik, Frankowski, Maciej Kochanowski) czwarta.

Kolejne eliminacje mistrzostw Polski w dniach 4-5 lipca w Sokółce.