Włoski ekspert punktował dla "Diablo"

Nie milkną echa sobotniego remisu Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka z Giacobbe Fragomenim remisu, który sprawił, że Włoch pozostał mistrzem świata federacji WBC wagi junior ciężkiej. W poniedziałek swoją relację z walki opublikował największy portal internetowy poświęcony tematyce bokserskiej fightnews.com.
"Wspaniały pokaz odwagi i determinacji Giacobbe Fragomeniego będzie jeszcze długo wspominany przez włoskie środowisko pięściarskie. Dramatyczny zryw w mistrzowskich rundach pozwolił mu zachować tytuł WBC."- rozpoczyna sprawozdanie z rzymskich zawodów włoski korespondent fightnews.com Paolo Consiglio.

W swoim ringowym raporcie Consiglio zwraca również uwagę na fakt, że "kontrowersyjna decyzja" sędziego Iana John-Lewisa o nie uznaniu Włodarczykowi drugiego nokdaunu w 9. rundzie okazała się mieć decydujący wpływ na końcowy werdykt punktowy, ale jednocześnie zauważa, iż 27-letni Polak wypadł słabo pod względem kondycyjnym na tle 12 lat starszego rywala.

"Rewanż byłby jedynym logicznym ciągiem dalszym "- pisze na zakończenie włoski żurnalista, który po 12 rundach punktował 115-112 na korzyść Włodarczyka.

Czytaj więcej - na portalu Bokser.org >