Udane starty Opolan

ENDURO. W sobotę i niedzielę w Opolu i kilku podopolskich miejscowościach odbyły się III i IV runda mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci Hawi Racing Teamu.
Motocykle i quady w ciągu dwóch dni miały do pokonania w sumie siedem 65-kilometrowych pętli dojazdowych, a na każdej z nich dodatkowo dwie specjalne próby terenowe enduro w Gogolinie oraz cross w Opolu.

W mistrzostwach Polski bezkonkurencyjny okazał się Michał Szuster (Self Kielce), jadący w klasie E1, który triumfował zarówno w pierwszym, jak i w drugim dniu zawodów. On także jest liderem w klasyfikacji generalnej w tej klasie.

Z dwójki reprezentantów Hawi Racing Teamu lepiej pojechał startujący w klasie junior Jakub Strzelczyk jadący KTM-em 200 (na zdjęciu). Piąty zawodnik poprzedniego sezonu tym razem był bezkonkurencyjny i zwyciężył w obu rundach. Jego kolega z zespołu Marcin Małek, jadący w klasie E2/E3, w sobotę zajął trzecie, a w niedzielę piąte miejsce.

W klasyfikacji generalnej MP po czterech rundach Strzelczyk jest czwarty, a Małek piąty w swoich klasach.

Pozostała szóstka naszych endurowców wystąpiła w zawodach Pucharu Polskiego Związku Motorowego. Doskonale spisał się Andrzej Gruntowski, który wygrał obie rundy w E2/E3 i jest liderem klasy po czterech wyścigach.

Bardzo dobrze poszło w gronie weteranów Andrzejowi Hawrylukowi, który dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium i jest trzeci w klasyfikacji generalnej. Vi VI runda MP i PP odbędzie się na początku lipca w Sokółce.