Bydgoska ósemka triumfuje w Niemczech

W weekend w Essen odbyły się regaty międzynarodowe seniorów i młodzieży. Bydgoscy wioślarze mogą się po nich pochwalić dobrymi wynikami.
W pierwszym dniu regat zwycięstwo odniosła męska ósemka, w której popłynęli Sebastian Kosiorek, Wojciech Gutorski, i Mikołaj Burda z LOTTO/Bydgostii/WSG/Bank Pocztowy, wspomagana przez sternika Daniela Trojanowskiego z Zawiszy. Drugiego dnia z kolejnym bydgoszczaninem w składzie, Rafałem Hejmejem (także Zawisza) zajęli drugie miejsce, przegrywając z reprezentacją gospodarzy o siedem sekund. Ze zwycięstwa cieszyła się także męska czwórka podwójna wagi lekkiej, w której popłynął Łukasz Siemion z Lotto/Bydgostii.

Mocna była też młodzieżowa ósemka, która rywalizując z seniorami stanęła na najniższym stopniu podium. Autorami sukcesu było aż czterech bydgoskich zawodników: Ryszard Ablewski, Krzysztof Gwizdała, Mateusz Hamerski i Mirosław Kędzierski. Drugiego dnia zawodów, w swojej kategorii wiekowej zajęli także trzecią lokatę za Niemcami i Holendrami. Młodzieżowa czwórka bez sternika wagi lekkiej z Marcinem Szatkowskim, Adamem Mrotkiem i Sebastianem Krajewskim zajęła w sobotę szóste, a w niedzielę siódme miejsce.

Za dwa tygodnie bydgoscy wioślarze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zmierzą się z osadą Oxford/Cambridge w Londynie.