Sport.pl

Wozniacki wycofała się z Warsaw Open

Rozstawiona z numerem pierwszym Caroline Wozniacki, podobnie jak Agnieszka Radwańska, wycofała się z turnieju Warsaw Open. Dunka polskiego pochodzenia i 10. tenisistka świata narzeka na kontuzję pleców.
"Plecy mnie bolały przez ostatnie dwa tygodnie. Wczoraj mogłam zagrać w finale turnieju w Madrycie, ale musiałam wziąć tabletki przeciwbólowe, bo inaczej nie mogłabym wyjść na kort. Rozmawiałam tutaj z fizjoterapeutką, która powiedziała mi, że jeśli chcę mieć jakieś szanse na występ w Paryżu, to nie powinnam tu grać, bo ryzykuję pogorszenie stanu" - powiedziała na konferencji prasowej Wozniacki, która w poniedziałek przyleciała do Warszawy.

Wozniacki w ubiegłym tygodniu startowała w turnieju w Madrycie. Dotarła aż do finału, w którym przegrała z Dinarą Safiną. Dunka przyjechała do Polski, gdzie została zbadana przez lekarza. Kontuzja pleców nie pozwoli jej na grę w turnieju Warsaw Open na kortach Legii.

Numerem 1 turnieju została Chinka Jie Zheng.

Warsaw Open jest ostatnią dużą imprezą przed wielkoszlemowym Roland Garros, który startuje w niedzielę.

W pierwszej rundzie rywalką Dunki, która w poniedziałek osiągnęła dziesiątą pozycję w rankingu WTA Tour - najwyższą w karierze - miała być jedna ze zwyciężczyń kwalifikacji do turnieju głównego. W tej sytuacji jej miejsce zajmie najwyżej sklasyfikowana zawodniczka z tych, które poniosły porażki w trzeciej rundzie eliminacji.
Agnieszka Radwańska: to paranoja jak jestem traktowana w Warszawie