Weterani na szóstym

SIATKÓWKA. 14. edycja mistrzostw Polski oldbojów nie mogła się odbyć bez reprezentantów Radomia. Drużyna o nazwie Pasjonaci Volley Czarni Radom uplasowała się na szóstym miejscu w kraju.
Zawody odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu, a rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach wiekowych. Radomski zespół - w składzie Jarosław Surma, Robert Mach, Jacek Bednarczyk, Marek Szczygielski, Leszek Wulczyński i Roman Pogoda - zmagał się w kat. +45. lat. W eliminacjach radomianie pokonali 2:1 Lozamet Łódź i 2:0 Lisków, oraz przegrali 0:2 z BS-em Jastrzębie Zdrój. W efekcie przyszło im walczyć w meczu o piąte miejsce, w którym nie sprostali Elektrowni Łaziska (porażka 0:2).

O niebo lepiej spisali się inni siatkarze z Radomia występujący gościnnie w zespole Nowego Sącza. W kategorii +50. lat w ekipie Partnera Nowy Sącz z powodzeniem występowali bowiem Jacek Skrok i Andrzej Skorupa. Czołowi przed laty zawodnicy Czarnych w barwach nowosądeckiej drużyny zdobyli w Kędzierzynie tytuł mistrzów Polski oldbojów.