Podlaskie mistrzostwa w lekkiej atletyce

Szkoła Mistrzostwa Sportowego działająca przy Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku zajęła pierwsze miejsce wśród dziewcząt i chłopców w finale wojewódzkim szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce rozgrywanym w niedzielę na białostockim Zwierzyńcu
Rywalizacja szkół odbywała się w ramach VII Podlaskich Mistrzostw w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Dondziłły. Oprócz uczniów z naszego województwa mogli startować zawodnicy z całej Polski, gdyż zawody miały formułę otwartą.

Wśród dziewcząt "Rolnik" wyprzedził I i IV białostockie Licea Ogólnokształcące. Natomiast na drugim miejscu wśród chłopców uplasowało się IV LO, a na trzecim Zespół Szkół z Suchowoli.

Najbardziej wartościowy wynik zawodów uzyskała Joanna Fiodorow w rzucie młotem. Zawodniczka Prefbetu Śniadowo posłała młot na odległość 62,80 m, czym wypełniła minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Coraz bliżej uzyskania minimum na mistrzostwa Europy juniorów jest kulomiotka Narwi Łomża, Magdalena Żebrowska. Tym razem łomżanka wygrała z wynikiem 14,47 m. Do minimum zabrakło tylko trzech centymetrów.

Wysoką formę potwierdziła oszczepniczka Karolina Mor z Hańczy Suwałki. Suwalczanka już 3 maja rzucając 52,12 m uzyskała minimum na mistrzostwa Europy juniorów. Wczoraj wygrała z rezultatem 51,64 m.

Z bardzo dobrym wynikiem skok w dal wygrała Martyna Bielawska z Podlasia Białystok. Lekkoatletka, która także osiąga bardzo dobre wyniki w skoku wzwyż, skoczyła 5,94 m.