Sport.pl

Forbet powalczy o złoto, Politechnika gra dalej

TENIS STOŁOWY. Tenisistki KTS-u Tarnobrzeg w dobrym stylu po raz drugi pokonały AZS Częstochowa i już mogą się koncentrować na obronie mistrzowskiego tytułu. O niespodziankę postarali się tenisiści Politechniki Rzeszów, którzy wyrównali stan rywalizacji z Bogorią Grodzisk.


Trener akademiczek Jarosław Kamiński niespodziewanie wycofał ze składu liderkę AZS-u Chinkę Wang Qian, a w jej miejsce desygnował Yang Xin, chcąc zapewne doprowadzić do konfrontacji z Li Qian. Pomysł okazał się mało skuteczny, gdyż Yang trafiła na atakującą Zhou Xiao, a tarnobrzeżanka nie dała rywalce najmniejszych szans.

Cenny punkt zdobyła także Kinga Stefańska w pojedynku z Agatą Pastor. - Dobrze, że Kinga wygrała, bo nie musiałam grać drugiej partii. Nie czułam się najlepiej i fajnie, że było 3:0, i znowu jesteśmy w finale - powiedziała po spotkaniu Li Qian.

W półfinale play-off mężczyzn Politechnika sprawiła niespodziankę, wygrywając w drugim meczu z pretendentem do mistrzostwa Bogorią Grodzisk 3:2. W pierwszym spotkaniu rzeszowianie ulegli 1:3. Decydujący o awansie do finału mecz podopieczni trenera Tadeusza Czułny rozegrają w poniedziałek o godz. 18.

KTS FORBET TARNOBRZEG -

AZS AJD CZĘSTOCHOWA 3:0

Wyniki: Li Qian - Walna 3:0 (5, 8, 3), Zhou Xiao - Yang Xin 3:0 (6, 4, 5), Stefańska - Pastor 3:1 (-9, 8, 6, 11).