Arsenal zaciska pasa. Koniec marzeń Wengera?

Tylko 13 mln funtów na letnie transfery dostanie trener Arsenalu Londyn Arsene Wenger. Od dawna mówi się, że Francuz stawia za bardzo na młodych piłkarzy, jednak przy tak małym budżecie, raczej może zapomnieć o sprowadzeniu doświadczonych graczy.
Arsenal Londyn od pięciu sezonów nie zdobył mistrzostwa Anglii. W europejskich rozgrywkach też pozostaje niedosyt - piłkarze Arsene'a Wengera najpierw byli o krok od pokonania w finale Champions League Barcelony, a w tegorocznej edycji odpadli w półfinale z Manchesterem.

Od jakiegoś czasu nie milkną głosy, że francuski trener "Kanonierów" stawia za bardzo na zawodników młodych (średnia wieku podstawowej jedenastki Arsenalu rzadko sięga 25 lat). Zdaniem wielu, Wengerowi potrzeba kilku doświadczonych piłkarzy, którzy pokierowaliby grą jego drużyny.

Jak donosi "Mail on Sunday", nic z tych planów nie wyjdzie. Władze klubu postanowiły bowiem przeznaczyć na letnie transfery tylko 13 mln funtów!

To jak na warunki Premier League kropla w morzu potrzeb - najbogatsze kluby na transfery wydają kilka razy więcej.

Rozwiązanie: Adebayor musi odejść

Jedyną szansą na większy budżet transferowy jest odejście, któregoś z najlepszych graczy Arsenalu. Od dawna mówi się, że największe kluby świata chcą w swoim zespole Emmanuela Adebayora. Obliczono, że piłkarz z Togo byłby wart ok. 20 mln funtów, co znacznie powiększyłoby pulę, z której może korzystać Wenger.

Gdzie zyski tam jednak i wydatki - trzon drużyny stanowią Cesc Fabregas i Robin van Persie, o których również rozbijają się futbolowe potęgi. Jeśli Arsenal dalej chce z nich korzystać, to będzie musiał wydać sporo, aby podwyższyć ich umowy.

Arsenal stracił równowagę - potrzeba autorytetów »