Walka na remis! Krzysztof Włodarczyk bez tytułu

Krzysztof Włodarczyk zremisował na ringu Gran Teatro Rzymie z Giacobbe Fragomenim. Stawką pojedynku był pas mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBC, który pozostał we Włoszech.
Spora dawka porządnego boksu. Tak określić można walkę Włodarczyka z Fragomenim. Kilka zwrotów akcji, ciągły bój w półdystansie, wymiana mocnych ciosów i wola walki.

Włodarczyk po kilku pierwszych wyrównanych rundach zdecydowanie osłabł. Starszy o prawie 12 lat Fragomeni był zdecydowanie lepiej przygotowany kondycyjnie i prowadził na punkty. Zwrot akcji miał miejsce w dziewiątej rundzie. "Diablo" posłał rywala dwa razy na deski. Sędzia zdecydował się odliczać tylko raz, bo Polak uderzał rywala, gdy ten już leżał. Fragomeni wykorzystał kontrowersyjną decyzję arbitra, odpoczął i odzyskał inicjatywę w następnej rundzie.

Włodarczyk zmęczony udanymi szarżami z poprzedniej rundy i trochę zdekoncentrowany przebiegiem wydarzeń pozwolił Włochowi odzyskać panowanie na ringu. Do ostatnich chwil próbował zadać decydujący cios, ale bił się bardziej z powietrzem niż z "Gladiatorem".

Fragomeni był pewny zwycięstwa. Mniej pewni byli sędziowie, którzy orzekli walkę remisową. W takim wypadku pas mistrzowski zawsze zostaje w posiadaniu aktualnego czempiona.

Walka runda po rundzie

- 1 RUNDA: Fragomeni dobrze się asekuruje, Włodarczyk nie może wykonać czystego ciosu. Uderzenia Włocha są bardzo mocne. Jest zdecydowanie wolniejszy, ale stabilny i silny. Włodarczyk musi go osłabić kondycyjnie. Pierwszą rundę nieznacznie wygrywa Włoch.

- 2 RUNDA: Na początku "Diablo" był bardzo spięty, ale z czasem zaczął się rozluźniać. Fragomeni sprawia wrażenie, jakby był "nie do położenia". Polak ma na koncie kilka serii udanych ciosów, ale po każdej z nich decydujące uderzenie zadawał Włoch.

- 3 RUNDA: Agresywny Fragomeni, a Włodarczykowi jakby brakowało sił. Po dwóch wyrównanych rundach, teraz "Gladiator" ma zdecydowaną przewagę. Na szczęście Polak zdominował ostatnie 20 sekund rundy.

- 4 RUNDA: Włoch świetnie się broni. Ma doświadczenie 40-latka, ale porusza się jak 30-latek. Włodarczyk nie potrafi zmęczyć rywala, a sam traci sporo sił. Pomiędzy bokserami nie ma złych emocji. Walczą, ale zgodnie z przepisami.

- 5 RUNDA: Fragomeni jest bardziej rozluźniony, jakby pewniejszy swego. trafia częściej. Dwa prawe sierpowe Włocha doszły celu. Runda kryzysowa Polaka. Jest w niej zdecydowanie słabszy. "Diablo" opada z sił.

- 6 RUNDA: Nie wygląda to dobrze dla naszego boksera. Kolejna przegrana runda. Dużo ciosów w powietrze. Włodarczyk boksuje bez dynamiki, jest zmęczony, a Fragomeni coraz pewniejszy. W wojnie na wyniszczenie walczy jak taran.

- 7 RUNDA: Najlepszy fragment walki. Ciągła wymiana uderzeń. Cios za Cios. Włodarczyk zmęczony, ale wykrzesał z siebie siły by odpowiadać Włochowi.

- 8 RUNDA: To czas, w którym Fragomeni miał już paść wycieńczony. Tymczasem siły traci ciągle Włodarczyk. Runda wyrównana, ale Polak zadaje tylko pojedyncze ciosy, Włoch bije seriami. Nasz bokser na razie przegrywa pojedynek.

- 9 RUNDA: Niesamowity zwrot akcji. Polak powala rywala lewym sierpowym. Chwilę później Fragomeni znowu na deskach. To koniec walki??? Sędzia nie odlicza, ale pozwala gospodarzowi dalej walczyć. "Diablo" jednak ciągle na fali!!!

- 10 RUNDA: Fragomeni odzyskuje inicjatywę. Wydaje się, że Polak zaraz upadnie na deski. Poprzednia runda kosztowała go wiele. Teraz tylko nokaut może go uratować.

- 11 RUNDA: Kolejne przegrane starcie Polaka. Rywal kryzys ma już za sobą. Włodarczyk jest krańcowo zmęczony. Przegrywa na punkty. Zaczyna się ostatnia runda. Ostatnie trzy minuty.

- 12 RUNDA: Polak szarżuje, ale trochę na oślep. Walka wygrana przez Włocha, ale "Diablo" walczył pięknie. Włochowi pomógł arbiter. Sędziowie orzekają remis. Pas mistrzowski zachowuje Fragomeni.

Artur Szpilka demoluje

Przed "Diablo" na ring wyszedł Artur Szpilka, kolega klubowy Włodarczyka. Młody Polak w pojedynku czterorundowym z Zoltanem Kallai dominował. Węgier nie jest pięściarzem z najwyższej półki i doskonale widać to było podczas walki. Wszystkie rundy zdecydowanie dla 19-letniego Szpilki. To trzecie zwycięstwo w zawodowej karierze boksera.

Diablo chce skruszyć Fragomeniego - czytaj tutaj »