Kibice Manchesteru United protestują w sprawie Teveza

Zespół Manchester United sięgnął w sobotę po trzecie mistrzostwo kraju z rzędu. Kibice na Old Trafford postanowili jednak zaprotestować, by zmusić klub do zatrzymania w Manchesterze czołowego piłkarza zespołu Carlosa Teveza.
Zobacz jak w meczu Manchester-Arsenal zagrał Fabiański  »

Ponad tysiąc fanów otoczyło specjalne wyjście dla zarządu klubu i tunel, przez który przechodzą zawodnicy. Chcieli poprzez taki gest skłonić władze United do poczynienia wszelkich możliwych kroków, żeby zatrzymać w drużynie Teveza.

Zdaniem przedstawicieli zawodnika, klub nie pali się do złożenia Argentyńczykowi propozycji podpisania nowego kontraktu. Pewna grupa kibiców była do tego stopnia zdeterminowana, że postanowiła zagłuszyć przemówienie czczonego przez ogół fanów trenera Alexa Fergusona, który po remisie 0:0 z Arsenalem wygłaszał mowę z okazji kolejnego mistrzostwa.

Znany ze słabej znajomości języka angielskiego Tevez mówił później do kibiców - To jest wzruszające, lubię Manchester, lubię tutejszych fanów.

Gdy zapytano go, czy chciałby pozostać w Anglii, odpowiedział jeszcze krócej. - To bardzo trudne.

Tevez jest graczem Manchesteru od sierpnia 2007 roku. Do tej pory zagrał w 62 meczach mistrzów Premier League, w których strzelił 19 goli.

Manchester mistrzem Anglii - czytaj tutaj »