Puchar Polski w judo w Opolu

Aż 22 dżudoków i dżudoczek z Opola wystartuje w Pucharze Polski seniorek i seniorów, który w weekend odbędzie się w hali Gwardii. Kibice będą mogli zobaczyć w akcji m.in. wicemistrzynię Europy Urszulę Sadkowską.
Przed trzema tygodniami Sadkowska odniosła największy sukces w swojej karierze sportowej, zdobywając srebrny medal mistrzostw Europy, które odbyły się w Tbilisi. - Ten medal był jej bardzo potrzebny, dzięki niemu nabrała zdecydowanie więcej pewności i podbudowała się psychicznie - podkreśla kierownik sekcji dżudo opolskiej Gwardii Tomasz Błach, dodając, że w opolskich zawodach jest oczywiście kandydatką numer jeden do zwycięstwa. - Choć nie będzie o to łatwo, bo przeciwniczki na pewno nie odpuszczą - śmieje się Błach.

Na macie w Opolu zaprezentuje się także cała pozostała czołówka opolskich dżudoczek, z młodzieżową mistrzynią i wicemistrzynią Polski sprzed tygodnia Agatą Ozdobą i Martyną Martynowicz na czele. W sumie w zawodach wystartuje aż dziewięć opolskich zawodniczek - cztery z AZS-u: Marta Liczna, Martyna Witte (obie kategoria 52 kg), Justyna Karpała (57) i Ozdoba (63) oraz pięć z Gwardii: Natalia Znojek (48), Martyna Martynowicz (52), Alina Mielczarek (63), Elżbieta Bensz (70), oraz Sadkowska i Monika Bank (obie +78). - Będzie to szczególny start, zwłaszcza dla tej ostatniej zawodniczki, bowiem to jej debiut w gronie seniorek. Zobaczymy, jak jej pójdzie. Liczę, że we własnej hali pokaże się z dobrej strony - dodaje Błach.

Zabraknie, niestety, naszego wicemistrza Europy Tomasza Kowalskiego z AZS-u, który w poniedziałek przejdzie operację kontuzjowanego barku.

Puchar Polski seniorów i seniorek

Hala przy ul. Kowalskiej. Sobota (kategorie 66, 73, 81, 90 M, 70, 78, +78 K), godz. 10 - eliminacje, godz. 18 - oficjalne otwarcie turnieju, godz. 18.15 - walki finałowe. Niedziela (60, 100, +100 M, 48, 52, 57, 63 K), godz. 10 - eliminacje, po nich finały.