Sport.pl

Florentino Perez wraca do Realu. Reaktywacja "Galaktycznych"?

Były prezes Realu Madryt Florentino Perez, który pomógł zbudować drużynę złożoną ze światowych gwiazd takich jak m.in. David Beckham, poinformował, że zamierza ponownie ubiegać się o stanowisko.
Poprzedni prezes "Królewskich" Ramon Calderon był zmuszony zrezygnować ze swojej funkcji 16 stycznia, po tym jak na jaw wyszły jego manipulacje, których dopuszczał się podczas obrad Walnego Zgromadzenia władz klubu.

- Doświadczyliśmy przez ostatnie trzy lata wiele złych i niewłaściwych zachowań w największej instytucji sportowej świata. Nasz klub był zawsze kojarzony z grą fair i wielką hojnością. Ostatni kiepski okres, to czas, przez który musimy przejść i zostawić go za sobą - powiedział Perez.

Były prezes Realu zapowiada początek wielkiego sportowego planu, który ma nadzieję wcielić w życie.

- Musimy rywalizować z Chelsea, Manchesterem United i Barceloną. Chcemy znów być na czele europejskiego futbolu - dodał Perez.

Florentino Perez stał na czele Realu Madryt w latach 2000-2006. Wtedy klub zyskał przydomek "Galaktycznych". Tamten Real dwukrotnie wygrał ligę hiszpańską, triumfował również w rozgrywkach Ligi Mistrzów., a grali w nim m.in. Zinedine Zidane, Ronaldo, Luis Figo i David Beckham.

Co ma zamiar zrobić Perez?

Mówi się, że Florentino Perez już zawarł umowę z Manchesterem United i Ronaldo, która ma opiewać na sumę 80 mln euro. Do klubu miałyby wrócić także jego legendy: Zinedine Zidane i Jorge Valdano.

- Wszyscy wiedzą, że Zidane i Valdano to ludzie, którzy są bardzo ważni dla Realu Madryt. Pasują perfekcyjnie do wizerunku, który chcę mu nadać. Czuję się odpowiedzialny za ten zespół. Chcę żeby funkcjonował dobrze jako instytucja oraz drużyna, która będzie wygrywać - powiedział Perez.

Kto posprząta gruzy po Realu Madryt? »